eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Padesátník Hašek odvolán z Bohemky, nabízí se duo Levý + Pulpit. Proskeho v Evropě nahradí Rejžek s devíti duely!

📁 Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔8.10.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY.  V českém fotbale se dějí věci i v reprezentační pauze. Po Opavě a Zlíně mění trenéra i v Bohemians, kde po dvou a půl letech odvolali Martina Haška.  Fanoušci kouče, jenž v pátek oslaví padesáté narozeniny, kritizovali už delší čas, nelíbilo se jim, že na jaře vršovický klub málem spadl do baráže o udržení se v nejvyšší soutěži. Mladšímu bratrovi legendárního hokejového brankáře Dominika Haška uškodily i poslední dvě prohry v minulém týdnu – v Českém poháru na hřišti třetiligového Chlumec nad Cidlinou (1:2) a v lize u nováčka v Českých Budějovicích (2:3). 

„Vedení klubu je nespokojeno s bodovým ziskem v aktuální fázi sezony. Za neúspěch musíme považovat také vyřazení z MOL Cupu s třetiligovým Chlumcem,“ odůvodnil závěr jednání ředitel Bohemians Darek Jakubowicz. „Na druhou stranu Martinovi patří také velké díky za práci, kterou v Bohemce odvedl,“ dodal Jakubowicz.

Nový hlavní trenér má být podle klubového webu představen v příštích dnech.

Kdyby chtěli v Ďolíčku sáhnout po kvalitních trenérech, jejichž srdce bije pro Bohemku, nabízí se varianta Stanislav Levý (bývalý hráč klokanů a internacionál, mistr Československa a semifinalista Poháru UEFA z legendárního roku 1983, o němž sev posledních týdnech mluvilo i v souvislosti s Opavou či Plzní) a Martin Pulpit (nyní trenér v třetiligovém Frýdku-Místku).

Bohemka? Ano, to by výzva byla. Nejen kvůli těm létům, co jsem v ní jako hráč strávil, i když i ta by samozřejmě hrála roli, ale i kvůli skvělým fanouškům. Ti jsou stejně jako na Slovácku skvělí, obdivuju je, že navzdory posledním výsledkům do Ďolíčku stále chodí tak v hojném počtu a výborně klub podporují. Bohemka by si ale zasloužila víc, posun k pohárovým příčkám,“ říkal ve velkém letním interview pro magazín HATTRICK Stanislav Levý.

„Nedávno mi trenér Martin Pulpit, od malička vášnivý a oddaný fanoušek Bohemky, který coby kluk chodíval v Ďolíčku do kotle, říkal, jak jednou by rád v Ďolíčku pracoval a že by bylo skvělé, kdybych mu třeba někdy v budoucnu při tom pomáhal z pozice sportovního ředitele. Nikam se tímto nevnucuji, to nemám opravdu za potřebí, jen vám odpovídám na vaši otázku. Mezi námi, Martin Pulpit je možná fotbalový blázen, ovšem je to dobrý, velmi pracovitý a ambiciózní trenér, který jen potřebuje správnou podporu a vedení,“ dodal před čtyřmi měsíci Stanislav Levý.

Nyní by mohla pro tuto „klokaní“ dvojku nastat vhodná konstelace, je ale na vedení Bohemians 1905, jak se rozhodne.

Koho asi naštval Proske?

Dnes, v úterý 8. října 2019 výkonný výbor FAČR na svém zasedání mj. schválil návrh komise rozhodčích FAČR pro mezinárodní listinu rozhodčích na rok 2020 (viz https://facr.fotbal.cz/komunike-ze-zasedani-vykonneho-vyboru-facr-8-10-2019/a11248).

Oproti současnému složení vypadává rozhodčí Zbyněk Proske (patrně někoho musel naštvat, nebo mu už nejdou tak dobře hodinky, jako tenkrát při památném zápase Jihlava-Plzeň), který byl na pátém místě. Na jeho pozici poskočil Ondřej Pechanec a nově byl na mezinárodní listinu zařazen sudí Pavel Rejžek, který má dosud odpískáno všeho všudy 9 (slovy devět!) zápasů v první lize, z toho snad žádný složitý. Patrně musí mít i jiné kvality. (https://www.fortunaliga.cz/rozhodci/3364-pavel-rejzek).

Nové složení českých fotbalových sudích na mezinárodní listině tak bude následující: Královec, Ardeleanu, Zelinka, Orel, Pechanec aRejžek.

Fotbalová normalizace pokračuje ostrým tempem

Z Rejžkova rychlého postupu je tak vidět, že pravidelná účast na akcích a zápasech organizovaných FAČR,kterou asociace přísně podmiňuje třeba novinářské akreditace na páteční kvalifikační utkání ME 2020 Česko – Anglie v Praze-Edenu (a opakovaně zamítá udělení akreditace na velké zápasy i autorovi těchto řádků), nemusí být vždy zcela klíčová.

Dalším krokem strahovské rozhodcovské party by pak v příštím roce mohlo být třeba vyřazení solitéra s vlastní hlavou Miroslava Zelinky a jeho mezinárodní nahrazení Ondřejem Berkou či podobným expertem. Fotbalová normalizace na Strahově pokračuje ostrým tempem, přesně podle „Poučení z Listkiewiczova krizového vývoje“.

Jak už říkal ve svém památném rozhovoru soudruh Gustáv Husák: „Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické. Nech tu ostane len to, čo je pevné a charakterné.“

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace