eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Přírodní úkaz Varane. Ligue 1 hrál pravidelně už jako puberťák!

📁 Topstory, Zahraniční fotbal 🕔17.4.2014

IS_53432334

Z ligue 1 do světa – Real Madrid udělal v létě roku 2011 povedený obchod. Do Lens poslal 10 milionů eur za mladého obránce Raphaëla Varaneho a ukazuje se, že to jsou dobře vynaložené peníze.

První kroky v Lens

Rodák z Lille začal s fotbalem v sedmi letech. První kroky vedly do malého klubu na předměstí AS Hellemmes. Fotbalové kvality prokazoval hned od začátku kariéry. Stačily mu dva roky a putoval do slavnějšího celku. Nepřesunul se však do Lille, jak by se dalo předpokládat, ale zlákalo ho RC Lens.

Varane rostl v zadáka světových kvalit. V Lens o něj pečovali jako o opravdový poklad, nebylo se čemu divit. Brzy totiž začal bořit všemožné klubové rekordy.

Rychle do áčka

Bylo až neuvěřitelné, jak rychle proplouval různými věkovými kategoriemi. Jako šestnáctiletý hrával za reprezentaci devatenáctiletých. Brzy se protlačil i do áčka Lens.

Psal se říjen roku 2010 a sedmnáctiletý Varane poprvé okusil francouzskou nejvyšší soutěž a hned v základu. Výsledek? Výhra 2:0 nad Motpellierem.

Raphaël už proto základní sestavu neopustil. V Lens na něj sázeli. Dokonce se dokázal i dvakrát střelecky prosadit. Nakonec odehrál 23 utkání v Ligue 1, tři zápasy si připsal i za francouzskou jednadvacítku! Varaneho si mohli užít například fanoušci na Andrově stadionu, kde pomohl k vítězství nad českou jednadvacítkou.

Real se neodmítá

Kdo sledoval jeho výkony v Lens nepochyboval, že ve Francii dlouho nevydrží. O jeho služby se ucházelo několik slavných klubů, jenže u Varaneho byl nápadníkem číslo jedna Real Madrid. Právě Bílá balet se tak od léta 2011 stal jeho novým chlebodárcem a i přes velkou konkurenci ukazuje, jak velká hvězda světového fotbalu z něj roste.

ČTĚTE TAKÉ:

-Jiří Kunášek-

(foto: isifa.com/ Getty Images)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace