eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Organizátoři „UNICEF CEE CUP 2012” oznamují program turnaje, týmy a sponzory

📁 Domácí fotbal 🕔20.7.2012
Organizátoři „UNICEF CEE CUP 2012” oznamují program turnaje, týmy a sponzory

Společnost CTE Tourism, organizátor blížícího se mezinárodního fotbalového turnaje pro nejlepší juniorské týmy (pod 19 let) ze střední a východní Evropy, známého jako UNICEF CEE Cup (CEE z anglického Central & Eastern Europe), oznámila na tiskové konferenci jména některých z hlavních partnerů turnaje. Přiblížila také program akce a aktivity, na které se mohou zájemci těšit v průběhu týdenní sportovní události, jež začne v neděli 22. července.

Tisková konference, která se konala v prostorách jednoho z hlavních partnerů, v prodejně Hervis v OC Nový Smíchov, byla zahájena generálním ředitelem CTE Tourism, Robertem De Blasio, který přiblížil historii turnaje, představil plánovaný program a týmy, které se zúčastní. Uvedl také některé z přítomných partnerů:

„Jsme velice rádi, že se nám pro naši soutěž podařilo zaujmout tak úspěšné a respektované partnery. Bez nich by samozřejmě nebylo možné uspořádat takto složitou akci. Jsme nadšeni především z toho, že se titulárním partnerem stal právě UNICEF. Daří se nám tak dosáhnout části našeho cíle, jímž je podporovat ty, kteří mají v životě méně štěstí než my, a to darováním části výtěžku z akce na konto UNICEF.”

Úvodní akce s názvem „zahajovací den“ se koná v neděli večer a začíná zahajovacím ceremoniálem v 17:00 hodin. Na ten naváže exhibice některých soutěžících „Vršovického dloubáku“ a poté bude následovat zahajovací zápas mezi Bohemians 1905 a FK Sarajevo. Turnaj bude pokračovat šestidenním maratonem utkání, která se budou konat na stadionech na Strahově a v Satalicích.

Fotbalové vyvrcholení čeká diváky v neděli 29. července na stadionu Bohemians 1905 Ďolíček. Velké finále bude zahrnovat slavnostní předávání cen pro čtvrté a třetí místo, freestylovou fotbalovou a frisbee show a dále poslední zápas turnaje. Celý turnaj nakonec uzavře udělování cen pro nejlepšího a druhého nejlepšího brankáře, střelce a nejlepšího hráče turnaje.

Seznam zúčastněných týmů zahrnuje loňské vítěze FK Mladá Boleslav, ale i další české týmy jako jsou Bohemians 1905, AC Sparta Praha a 1. FC Slovácko.

Soutěž Vršovický dloubák, která je letos nedílnou součástí turnaje, byla inspirována vítězným penaltovým kopem Antonína Panenky na mistrovství Evropy v roce 1976 známým jako „dloubák“, jež zaručil tehdejšímu Československu titul mistrů Evropy. Vítěz Vršovického dloubáku ve věkové kategorii 14-16 let získá účast na Allianz Junior Fotbalovém Kempu 2012 v Mnichově (sponzorovaném společností Allianz) a bude mít možnost předvést své umění během zahajovacího dne turnaje. Vítěz ve věkové kategorii 10-13 let získá roční předplatné fotbalového časopisu Hattrick a fotbalový set FIFA.

Hlavními partnery UNICEF CEE Cup 2012 jsou společnosti Allianz, Hervis, TVO Europe a ESPN Classic. Pavla Gomba, ředitelka UNICEF v České republice, k titulárnímu partnerství řekla:

„Fotbal je více než jen pouhá hra – je to základ dětství a jeden z nejlepších způsobů jak naučit děti týmové práci, toleranci a hodnotě fair‐play. UNICEF CEE Cup pomáhá přinášet naději stovkám zranitelných dětí v oblastech, kde je to nejvíce třeba.“

Organizace UNICEF má dlouhý seznam ambasadorů a patronů, mezi něž se řadí i Olga Lounová. Ta bude během zahajovacího dne zpívat českou národní hymnu. Turnaj se zaměřuje na „respektování druhých”, „fair play” a „soutěživost”, což jsou velmi důležité vlastnosti pro dnešní juniorské hráče, a má velké předpoklady překonat co do velikosti a kvality loňský ročník. Organizátoři doufají, že se jim podaří stadion naplnit a budou tak moci vytěžit nemalou finanční částku pro dobročinné účely.

-TZ-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace