eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ondrášek vymění Budějovice za norské Tromsö

📁 Aktuálně, Gambrinus liga, Zahraniční fotbal 🕔18.3.2012
Ondrášek vymění Budějovice za norské Tromsö

Útočník prvoligového celku SK Dynamo České Budějovice Zdeněk Ondrášek odchází na hostování s případnou opcí do týmu norského vicemistra Tromsö IL. Informaci v neděli přinesly oficiální stránky jihočeského klubu.

„Nyní je potřeba ještě dořešit veškeré administrativní záležitosti a teprve poté bude hostování definitivní. Pokud by se hostování změnilo během letní přestávky v přestup, byl by to jeden z největších transferů, protože by se poprvé v historii Dynama podařilo prodat hráče přímo do zahraničí,“ uvedl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

Třiadvacetiletý Ondrášek s fotbalem začal v deseti letech v Baníku Stříbro, odkud se v roce 2000 přesunul do Blatné. Právě tam si ho vyhlédli funkcionáři Dynama, aby ho následně jako sedmnáctiletého přivedli do dorostu Dynama. Tam se vytáhlý útočník střelecky prosazoval a v sezoně 2007/2008 si také zkusil zahrát první ligu. V roce 2009 byl na zkušené v Zenitu Čáslav, kde se spolu s Petrem Dolejšem mohl radovat z konečné druhé příčky v druholigové tabulce. Od sezony 2009/2010 působí Ondrášek již stabilně jako člen užšího kádru A-týmu Dynama.

O zájmu norského celku Tromsö IL jsem se dozvěděl od mého manažera, teprve ve čtvrtek minulý týden a o víkendu jsem se byl v klubu podívat a absolvoval i zdravotní prohlídku. Je to norský vicemistr a příští sezonu tedy bude hrát poháry. Kvalitu celé soutěže pak jen potvrzují dlouhodobé úspěchy Rosenborgu v Lize mistrů. Proto jsem vůbec neváhal, je to pro mě šance, která by už nemusela přijít,“ uvedl ke svému novému angažmá samotný Ondrášek.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace