eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Odhalení: Čapí hnízdo patří Peltovi! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Odhalení: Čapí hnízdo patří Peltovi!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔18.5.2017

hattrick_cerven17_nahled

POVÍDKA PAVLA PROCHÁZKY – Předseda FAČR Miroslav Pelta dal po ranní cestě z Jablonce na pražský Strahov svému řidičovi volno a rozložil v luxusní kanceláři v novém sídle asociace za prachy UEFA své barokní, stodvacetikilové tělo.

„Aleno, prosím vás, vytiskněte mi, co dneska zajímavýho píšou na internetu,“ pokynul svědomité sekretářce Aleně Hamrníkové. „Šéfe, ale měl byste se naučit s tím počítačem aspoň trochu zacházet. Víte, že jste to slíbil ministryni Valachové, že se to naučíte, když vám vyčítala tu vaši počítačovou negramotnost,“ pokárala Peltu mateřsky Hamrníková.

„Ale Alenko, věci musej jít postupně. Nebuďte do všeho tak hrrr. Valachový jsem taky slíbil, že už se nebudu fotit se Starkou, Spěvákem, Rogozem, Horníkem a dalšíma kámošema. No a už se s nima nefotím. Já vím, že od ní potřebujeme ty státní dotace, ale dejte mi trochu času,“ odrážel útok předseda.

„Jó, internet je důležitej, syn mi to taky furt říká. Taky jsme se na jeho radu dohodli s tím ePojisteni.cz. Kluk říkal, že co je na internetu, to je dobrý, tak se tím řídím. Ještě nám chtělo ligu sponzorovat to Freevideo.cz. No jo, ale to je nějaký porno, a to by mi Simona, jako moje žena, tutově zatrhla. Přitom nabízeli z toho Freevidea slušnej vejvar. A klukům v nároďáku by se při reprezentačních srazech taky líbila nějaká jejich speciální nabídka. Voni vlastně kluci na nic jinýho ani nečuměj. No, ale nejde to, vy ženský, jste na tyhle věci hrozný,“ postěžoval Pelta a podrbal se v rozkroku.

„Šéfe, dobře jste udělal, ještě by se nám lidi posmívali,“ pochválila Míru Hamrníková.

„To jo, stejně na mě na lize furt pokřikujou, že jsem prý č.rák a Damková je p.ča. To freevideo.cz by to ještě zhoršilo. Hrůza, já vemu na fotbal do VIPU Babiše a slyšim celej zápas jen tohle. Hmm, ale jak tak koukám do toho vašeho dnešního přehledu, tak se nám ty mediální m.dky zase obouvají i do Andreje. Že prej se furt čeká na ten OLAF, jak vyšetří dotace na to jeho Čapí hnízdo. Jak na to jméno vůbec přišel, to neví, že Velkej Čáp se říká mně?“ kroutil hlavou Pelta.

Najednou se ale zničehonic rozzářil. „Šéfe, co pamatuju, takhle jste se naposledy tvářil, když jsme postoupili na EURO, jak jste to vošéfoval v tom Lotyšsku,“ všimla si zvláštního opojení v Peltově tváři Alena Hamrníková. „Nedali vám něco do těch vašich oblíbených koláčků? Jedeme přece v programu Fotbal ano, drogy ne! Ne vobráceně!“ projevila sekretářka starost o svého šéfa.

„Jasně, ANO! Makáme! Pomůžeme Andrejovi,“ radoval se Pelta jako kdyby Jablonec právě postoupil do Ligy mistrů.

„Andreji, kamaráde, můžeš mluvit, nemáš tam Moniku?“ vytočil Miroslav Pelta ministra financí. „Ale hej, možem, ale som na.ratý ako vězeňský kýbel. I na těba. Najprv tie dlhopisy a teraz toto. Čo robil ten Sobotka na Futbalistovi roku v tom Španělskom sále? Tam som mal byť predsa já! A ty si pozveš Sobotku, čo nikdy nepostavil ani psí boudu. To jako sorryjako,“ nepustil Babiš Peltu ke slovu.

„Uklidni se, Andreji, ty, když zuříš, tak mluvíš československy jako Husák. Klid, to bude dobrý. Mám pro tebe skvělej návrh, jak se to dostat ven z toho Čapího hnízda,“ konejšil vicepremiéra Pelta. „Jako že mi říkají Velký čáp.“

„To jsem teda zvědavej. Stejně všeci kradnú. Aj vy v tom futbale. Já vám dám, že jsou fotbalisti OSVČ. Já vám dám švarcsystém. Takhle ste mohli ojebávat Kalouska, symbol korupce od roku 1990, ne mě! Houby, zaměstnance vám z nich nadělám a budete platit daně jako mourovatý!“ jel si svou Andrej Babiš.

Pelta už mu musel skočit do řeči ministr neministr: „Andreji, nech nás žít a poslouchej mě. Řekneme, že to Čapí hnízdo patří mě. Že se stala chyba, že to měly bejt dotace pro mě a pro FAČR. Od UEFA, na naše nový hnízdo. Totiž sídlo. Že se tvoje účetní spletla, protože to dělala poprvé. Ta žádost na dotace neměla jít na Evropskou unii, ale na Evropskou FOTBALOVOU unii. A je to, to přece musí bejt každýmu jasný. “

Co za to Miroslav Pelta od Andreje Babiše chtěl a jak to dopadlo, se dozvíte v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 4. května 2017!

hattrick_cerven17_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace