eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Óda na radost: v hlavní roli CR7 a španělská morálka

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔17.6.2018

Ronaldo zajistil hattrickem bod proti Španělsku.

RUSKÉ POSTŘEHY – Můžou ve fotbale v jednom zápase vyhrát miliony lidí? Můžou. Kladnou odpověď dalo páteční večerní utkání světového šampionátu v Soči. Duel Španělsko – Portugalsko (3:3) byl ódou na fotbalovou radost, oslavou fotbalu. Tento mač jistě vstoupí do zlatého fondu už beztak bohaté světové pokladnice.

Dělba bodů v pyrenejském derby znamená, že spokojenost musí vládnout v táborech obou posledních evropských šampionů. Že má každý z nich jen jeden bod a chtěl mít tři? To je holá řeč čísel, kterou v tomto případě trumfuje herní představení na trávníku a výkony všech protagonistů.

Zápas měl vše, co by mělo obsahovat klasické řecké drama z dob dávno minulých. Expozici, zápletku, či kolizi, krizi, peripetii. Jen ta katastrofa chybí. Ale bohatě ji nahradil hlavní protagonista této velkolepé fotbalové show. Cristiano Ronaldo jakoby v intencích tohoto dramatu chtěl světu potvrdit, že patří na Olymp mezi nesmrtelné bohy. V Soči k tomu napsal další díl svého příběhu, rozhodně jeden z nejpovedenějších z mnoha povedených. Ve strohé řeči čísel: za 90 minut v Soči dal tolik gólů, co za předchozích dvanáct let na světových šampionátech.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/fifaworldcup)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Ligový speciál časopisu HATTRICK právě v prodeji!

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace