eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Od léta velké změny pravidel. Útočník nesmí stát ve zdi, gól nastřelenou rukou neplatí, dorážky z penalt se ruší!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔20.6.2019

Členové útočícího mužstva již nebudou moci stát ve zdi bránícího týmu. (ilustrační foto)

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Ve středu byl vylosován nový ligový ročník, který začne už v pátek 12. července, ovšem nikdo moc nepřipomíná, že už 1. července vejdou v platnost četné změny pravidel, které IFAB, pravidlová komise FIFA, schválila na svém zasedání ve skotském Aberdeenu již začátkem letošního března. A nejsou to zrovna malé změny. Tak aby nebyl nikdo zase překvapen, jak svého času bývalý reprezentační trenér Pavel Vrba, když se změnil výklad pravidla o ofsajdu.

Jak už bylo v březnu konstatováno, IFAB se svou změnou pravidel podle svých vlastních přišla proto, aby bojovala proti zdržování a podvádění v zápase. Důvodem novinek byly hlavně nešvary během loňského mistrovství světa v Rusku.

Pro připomenutí, schválené změny vypadají takto, vybíráme jen ty nejdůležitější (dalších drobných novinek je více):

  1. členové útočícího mužstva nebudou moci stát ve zdi bránícího týmu

Při volném přímém kopu členové útočícího mužstva již nebudou smět být ve zdi promíchání s hráči bránícího celku. Fotbalisté týmu, který má výhodu kopu, budou muset stát minimálně jeden metr od obránců. Mělo by ubýt strkanic a zdržování při zahrávání „trestňáků“! Neubyde ale také gólu z volných přímých kopů?

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: youtube.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace