eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ochutnávka z HATTRICKU:Naštvaný státní zástupce klidně zlikviduje fotbal

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Evropské poháry, To nejlepší z HATTRICKU, TOP Články, Topstory 🕔19.9.2013
Ochutnávka z HATTRICKU:Naštvaný státní zástupce klidně zlikviduje fotbal

Nové číslo tištěného magazínu HATTRICK, které je v prodeji od minulého týdne, se nechalo inspirovat pokutami ve Slavii a v analytickém článku se zabývá situací českého fotbalu z hlediska zákonů České republiky. Výsledek? Kdyby se našel státní zástupce, který se chce výrazně zviditelnit kvůli kariéře, nebo nenávidí fotbal, tak největší sport v Čechách žalobami a soudními spory prostě zlikviduje nebo mu přinejmenším nadělá velké starosti. Fotbalová legislativa a praxe je dokonce v rozporu s Ústavou.

Z rozboru právniček Markéty Haindlové a Kláry Samkové vyplývá, že pokuty ve Slavii za slabé výkony jsou soudně napadnutelné, jsou v rozporu s praxí v cizině a lze je posuzovat jako trestní jednání.. „V mezinárodním prostředí je to zcela nepřípustný postup a je na českých fotbalových orgánech, aby takové situace posuzovaly v souladu s předpisy FAČR i FIFA a vyvozovaly z nich důsledky,“ zdůrazňuje Markéta Haindlová.

„Kdyby se mi takový případ dostal na stůl, tak budu dotyčného fotbalistu s potěšením zastupovat. U soudu bych rozstřílela jeho klub i jeho smlouvy na hadry. Fotbalisté jsou u nás OSVČ, čili osobami samostatně výdělečně činnými, a zaplést do toho i kolektivní vinu a veřejně vyhrožovat dalšími kolektivními sankcemi je z právního hlediska naprosto nepřijatelné a v rozporu s řadou zákonů. Kdyby si na to chtěla UEFA nebo FIFA pořádně posvítit, tak by bylo asi hodně zle,“ konstatuje známá advokátka Klára Samková.

Lze s velkým úspěchem napadat platnost hráčských smluv, podávat žaloby za útisk, krácení státu na daních, sociálním zabezpečení a příspěvcích na státní politiku zaměstnanosti, dochází k obcházení celého Zákoníku práce. Nikomu se nechce hnout se „Švarc-systémem“ atd. Článek vyjmenovává paragrafy Trestního zákona, které lze uplatnit, když to někdo spustí.

Detaily v zářijovém čísle HATTRICKU, který má na titulní straně Wayna Rooneyho, uvnitř jeho příběh a spoustu zajímavého čtení na 100 stranách. Obsahuje také obsáhlou speciální přílohu o novém soutěžním ročníku Ligy mistrů a Evropské ligy.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace