eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ochutnávka na nový HATTRICK: Kdy vyhraje Neuer Zlatý míč FIFA?

📁 Časopis, Časopis - archiv, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.3.2014

1899 Hoffenheim v FC Bayern Muenchen - Bundesliga

Na začátku ledna byl oficiálně korunován nový brankářský král světového fotbalu za rok 2013. Nestal se jím však Ital Gianluigi Buffon, ani Čech Petr Čech, ani Španěl Iker Casillas, jak to chodilo v posledních letech, ale sedmadvacetiletý Němec Manuel Neuer, strážce tyčí Bayernu Mnichov. Vítěz Ligy mistrů z minulého roku vyhrál v hlasování expertů Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) naprosto suverénně, získal víc bodů než za ním se umístivší Buffon, Čech a Courtois dohromady. Tento gólman ještě ani nedospěl do let, o nichž se tvrdí, že je brankář s velkým talentem s postupným nabýváním zkušeností takzvaně „hotový“.

„Petr Čech a Gianluigi Buffon jsou vynikající gólmani, anketu IFHHS už několikrát vyhráli, jenže individuální úspěch v týmovém sportu je věcí komplexní a relativní. Teď je Bayern na vrcholu a s ním i já. Prostě jsem něco chytil, protože jsem se snažil. Stejně jako oni, jenže já jsem dopadl o něco lépe. Možná jsou někde lepší brankáři, ale nám se to vždycky líp sejde. Větší logiku bych viděl v tom, kdyby náš záložník Franck Ribéry vyhrál Zlatý míč. Pak by to bylo opravdu komplexní a relativní. Já chytám ve svém čtverci, ale Franck Ribéry hraje po celém hřišti. A dělal to v roce 2013 ze všech nejlíp,“ konstatoval Manuel Neuer.

Experti odůvodněně předpokládají, že Manuel Neuer do tří let sám vyhraje Zlatý míč FIFA.

O celém životním příběhu MANUELA NEUERA a názorech expertů na něj si  přečtěte v rubrice IDOL v březnovém čísle magazínu HATTRICK,  které vyšlo právě VE ČTVRTEK 13. BŘEZNA 2014!

Titul_brezen

(zdroj fotky: isifa.com/Getty Images)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace