eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

O2 TV Fotbal je historicky prvním kanálem, který se věnuje pouze fotbalu, říká Kindernay

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory 🕔3.8.2016

MarekKindernay_reditelo2sportuMarek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sportu.

Digitální televize O2 TV spustila 8. srpna zcela nový kanál O2 TV Fotbal, který se zaměřuje výhradně na nejpopulárnější sport světa, fotbal. Tato stanice přináší divákům navíc stovky živých přímých přenosů. Fanoušci se již nyní těší ze dvou přímých přenosů z české nejvyšší fotbalové soutěže, jež nově nese název ePojisteni.cz liga. Dále O2 TV Fotbal nabízí například nejlepší evropské klubové televize týmů z Premier League, španělské Primera División či italské Serie A.

To však ještě není vše, stanice O2 TV Sport získala práva rovněž na nejlepší zápasy Španělského a Italského fotbalového poháru, a to včetně ostře sledovaných Superpohárů. Celý balíček doplňuje ještě Francouzský ligový pohár a vybraná mezinárodní utkání. A jak nám v rozhovoru potvrdil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sportu, nákup sportovních práv není rozhodně u konce. „Vedle fotbalu se soustředíme i na další sporty, které naše diváky zajímají. V blízké době oznámíme nákupy dalších práv a již nyní můžu prozradit, že se všichni příznivci mají na co těšit,“ uvedl Marek Kindernay.

O2 TV Fotbal

Proč došlo k založení nového ryze fotbalového kanálu?

V současné době máme tolik sportovního obsahu, že jsme se rozhodli pro vytvoření jednotlivě zaměřených stanic. 8. srpna jsme spustili O2 TV Fotbal, začátkem roku 2017 odstartuje O2 TV Tenis a v průběhu podzimu 2017 pak i O2 TV Hokej. Na stanici O2 TV Sport pak najdou všichni vždy výběr toho nejlepšího ze všech sportů.

Co všechno tedy můžeme dnes na O2 TV Fotbal sledovat?

Jsou to vždy dva přímé přenosy z každého kola nejvyšší tuzemské ligy, dále takřka 130 zápasů Ligy mistrů, včetně předkol. Nesmím zapomenout ani na Španělský, Italský nebo Francouzský ligový pohár. Pak tu máme klubové televize jako například MANCHESTER UNITED TV nebo ARSENAL TV, kde působí i reprezentační gólman Petr Čech. Příznivce slavného katalánského celku pak jistě potěší BARCA TV a z italské Serie A zajistí top zápasy JUVENTUS TV.

Jaký obsah nabízí klubové TV?

Kromě ligových a pohárových duelů nejlepších týmů z Premier League, Serie A nebo Primera División může každý nahlédnout do zákulisí klubů s bohatými magazíny, pohledy na tréninky, rozhovory s hráči či preview k zápasům. Prostě vše co každého fanouška zajímá.

Příznivci světové kopané často poptávají i Superpoháry, máte práva i na ně?

Ano, náš tříletý kontrakt zahrnuje i Španělský, Italský či UEFA Superpohár.

Zmínil jste i dva přenosy z české ePojisteni.cz ligy, z jakého důvodu se soustředíte více na tuzemskou soutěž?

Přesvědčil nás mimořádný zájem diváků a velká sledovanost z minulé sezony. Hlavně proto jsme rozšířili vysílání na dva přímé přenosy z každého kola. České lize se chceme hodně věnovat i nadále.

V jakém směru, chystáte nějaké novinky?

Můžu například prozradit, že připravujeme fotbalovou talk show, kde nebudou chybět zajímaví hosté nebo rozbory klíčových událostí z celého víkendu. Také se zaměříme na využití nových prvků v multidimenzi nebo na virtuální pohledy na utkání.

Připomeňte čtenářům, co vše již dnes tzv. multidimenze nabízí..

V české soutěži může každý sledovat zápasy tradičně z hlavní kamery, pohledem na trenérské lavičky či z kamery umístěné za brankou. Nově se nám také osvědčil live chat fanoušků, kdy při druhém, většinou nedělním střetnutí, diskutují diváci přímo během přímého přenosu. Stačí zadat hashtag ve tvaru #O2sportLIVE na twitterových nebo facebookových stránkách kanálu O2 TV Sport. Náš divák se stává díky multidimenzi režisérem a sám si volí, co chce sledovat.

Závěrem nám prozraďte, jaké využití multidimenze patřilo za uplynulý rok k těm nejoblíbenějším?

Mezi hodně populární se zařadil fanouškovský komentář během derby pražský „S“, kdy dění na hřišti glosovala dvojice František Ringo Čech a Jakub Kohák. Už teď můžu slíbit, že na podzim zase něco divácky atraktivního připravíme.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace