eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nuda na přestupovém trhu! Proč je to letos taková bída?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.1.2016

alex teixeira shakhtar.com Přestoupí Alex Teixeira do Liverpoolu?

KOMENTÁŘ – Leden nám spěje ke konci a jestli si v něm fotbaloví fanoušci něco neužili, tak přestupy. A přitom právě kvůli nim toužebně začátek roku očekávali. Ne že by tedy nedošlo k žádnému, ale na velkou rybu se pořád čeká. A nejspíš marně.

Je sice pravda, že lednové přestupové okno není profláklé jako to letní, ale vždycky se někdo „utrhl“ a transfer hodný ohlasu zrealizoval. V lednu 2011 namátkou přestupoval Suaréz do Liverpoolu a abychom nechodili daleko, loni probudil fandy ze zimního spánku Bony a jeho cesta ze Swansea do Manchesteru City.

Jenže letos je to bída a toto přestupové okno by se dalo okomentovat slovem nuda. A když už nás z ní někdo vytrhne a už už to vypadá, většinou to skončí nedotaženě, což se dá dokumentovat i na případech dvou Brazilců: Pata a Alexe Teixeiry.

pato_uefa_comKde nakonec skončí Pato?

Prvně jmenovaný hned na začátku ledna přestupoval do Liverpoolu. Podle několika zdrojů byla ruka v rukávě, poté ale vše utichlo a teprve před dvěma týdny byl Brazilec zase spojován s Chelsea. Jako přes kopírák to vypadá se zmiňovaným Teixeirou, který by právě měl být tím velkým přestupovým úlovkem. Jeho cena by se měla vyšplhat na 35 milionů eur, což by určitě mdlý dojem z tohoto ledna zachránilo. Jenže můžeme ještě něčemu věřit, když to letos vypadá, jak to vypadá? Zvlášť když se o šikovného hráče přetahuje Liverpool s Chelsea?

Netherlands: Ajax Amsterdam vs. F.C. Barcelona UEFA Champions League Group H MatchNěkdy se zdá, že Barca chce, aby za ní Piqué hrál do konce světa.

A jak to vypadá s Barcelonou a Realem? Nejen podle mého soudu by oba potřebovali uskutečnit nějaký přestup jako prase drbání. Důvod je prostý: Jednomu zákaz nakupovat skončil, druhému začne příští léto.

Začneme Barcou. Čekalo se, že její šéfové bouchnout na Silvestra šampaňské a po ročním půstu se hned vrhnou na získávání hráčů. Ne že by jich neměli dostatek, nebo trpěli jejich špatnou kvalitou. Jenže věk nezastaví ani ti největší borci jako Piqué, Mascherano, Iniesta, koneckonců i 28letý Messi a další, kteří sice nepatří do starého železa, ale vzpomeňme na AC Milán. Tam najednou skončila stará garda okolo Gattusa, Seedorfa nebo Inzaghiho a klub spadl do průměru. Nemůže se to Barceloně stát také?

ronaldocristiano_zklamani profimedia.czVydrží Bale s Ronaldem v Realu až do roku 2017?

O pořádný průšvih si laxností na přestupovém trhu koleduje i Real Madrid. Čeká se, že proti zákazu nakupovat se ještě odvolá a oddálí tak trest, ale může se na to spoléhat?

Je pravda, že i Real má kádr napěchovaný megahvězdami, ale dokáže si někdo představit, že až do léta 2017 nebude nakupovat? Nemluvě o tom, že se bude muset vzdát vysněného de Gey nebo Lewandowského, a co když bude chtít odejít Ronaldo, Bale, Kroos nebo už teď nespokojený James? Neměl by Real tedy vsadit na jistotu a ještě se pokusit o získání velkého hráče?

Času mu moc nezbývá…

-Petr Bobek-

(zdroje fotek: shakhtar.com, uefa.com, isifa.com/Sipa, profimedia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace