eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Novinky z Championship | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Novinky z Championship

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.1.2016

BrightonBrighton opět stoupá vzhůru

Po dnes odehraném osmadvacátém kole má druhá nejvyšší soutěž nového lídra. Dosud vedoucí Middlesbrough podlehlo doma Nottinghamu a přenechalo první místo týmu z Hullu.  U Middlesbrough jde o druhou porážku v řadě.

Na třetím místě je jihoanglický Brighton, který se pravděpodobně dostal z výsledkové krize. Ta jej sužovala od poloviny prosince až do minulého kola, kdy Seagulls konečně vyhráli. V menší krizi se naopak zmítá čtvrté Derby.  Svěřenci Paula Clementa již nedokázali čtyřikrát v řadě naplno bodovat a zvolna klesají tabulkou.

Vydra málem králem

Od třetího místa níže je situace velmi napínavá. Třetí Brighton děli od osmého Ipswiche pouhých pět bodů. Pokračování soutěže tak slibuje napínavý souboj o play off. Do tohoto boje se díky posledním výsledkům zapojil i Birmingham. Ten dnes získal důležité tři bod právě proti Ipswichi.

Český útočník Matěj Vydra se mohl stát hrdinou zápasu mezi Readingem a Sheffieldem, svou šanci však propásl, když neproměnil v prvním poločase penaltu.  Zápas tak skončil nerozhodně. Ambiciózní Reading tak zůstává přikován ve středu tabulky.

V tomto zápase odehrál za Sheffield celých devadesát minut Daniel Pudil. Jeho tým je jedno z největších překvapení sezony. Prozatím se nachází na šestém místě a bude patřit mezi vážné uchazeče minimálně pro účast v baráži.

Kdo půjde z kola ven?

Na posledním místě tabulky je nadále přikován Bolton. Tomu nepomohlo ani vítězství v posledním kole a na první nesestupovou pozici ztrácí pět bodů.  Růžová není ani pozice Charltonu a Bristolu City, kteří jsou na pozicích těsně před Boltonem.

Celkově bude souboj v sestupovém pásmu skoro stejně zajímavý jako ten, který bude probíhat na špici.  Přímo je ohroženo až sedm týmů, z nichž například Fulham nebo Blackburn ještě donedávna patřily do nejvyšší soutěže.

-Filip Harviš-

(zdroj fotky: seagulls.co.uk)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace