eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nové české pravidlo: Penalty proti Plzni se nařizovat nesmějí?!

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔4.8.2015

prochazkavaclav_hra fcviktoria.czProcházka mohl být proti Dukle v klidu, proti Plzni se penalta nepíská.

KOMENTÁŘ – Konečně se tím média začala zabývat. Přitom HATTRICK a eFotbal.cz proti tomuto nešvaru bojují už od sezony 2010/2011, kdy se Viktoria Plzeň stala poprvé v historii mistrem české ligy.

Doposud se rozebíralo jen to, že Západočeši kopou hodně penalt – za posledních pět sezon a začátek ročníku 2015/2016 jich bylo celkem 45 (z toho 33 proměněných). Vysvětlovalo se tím, že viktoriáni mají nejlepší útok a tudíž jsou často faulováni. Budiž. Ale je tu otázka jiná – proč se proti Plzni penalty téměř vůbec nepískají?

Deník Blesk včera psal o tom, že uplynulo 150 zápasů od doby, kdy byla proti Viktorii naposledy nařízena penalta. Mělo to být v sobotu 24. července 2010 v utkání Liberec – Plzeň (2:3).

drabek_vorel_Cervena_fcvitktoria.czDrábek (na snímku zády) byl poslední, kdo si dovolil písknout penaltu proti Viktorii.

Kolegové z Blesku zřejmě vycházeli z oficiálních ligových statistik www.synotliga.cz, ovšem, jak zjistili redaktoři v deníku Sportu, v neděli 17. března 2013 v utkání Plzeň – Dukla (4:0) si sudí Drábek (po průšvihu v duelu České Budějovice – Příbram 0:1 později na jaře 2013 vyřazený z ligové listiny) za stavu 1:0 dovolil za evidentní Teclovu ruku (za stavu 1:0 pro Viktorii) pokutový kop proti Západočechům nařídit. Zbyněk Pospěch jej ale tehdy neproměnil.

I tak je to od té doby dlouhých 72 utkání – v sezoně 2013/2014, stejně jako v mistrovském ročníku 2014/2015  už žádný arbitr proti Plzni penaltu neodpískal. Nejspíš se to nesmí! Asi to je nějakým tajným pravidlem komise rozhodčích pod vedením Dagmar Damkové, jen čirou náhodou z Plzně, zakázáno.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotek: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace