eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Notičky pro kvalifikaci | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Notičky pro kvalifikaci

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.5.2018

Notičky pro kvalifikaci. (ilustrační foto)

UPOUTÁVKA – Přestože koncem léta roku 2016 Evropou cloumaly výsledky referenda o brexitu, v sídle Ministerstva zahraničních věcí panovala skvělá nálada. Do Černínského paláce chodil jeden dárkový koš za druhým, v přijímací hale se hromadily lahve Malvazije a maso na kebab a tehdejší ministr Zaorálek nestíhal reagovat na dopisy z Chorvatska a Turecka.

Tamní vykonavatelé zahraniční politiky mu v nich děkovali za to, že „jsme jim to na Euru nechali“ a jen jeden turecký velvyslanec naznačil obavy, zda to, zvlášť v zápase s nimi, nebylo až příliš okaté. Jinak byli ale z Česka všichni nadšení jako za Havla a ministr si posteskl, že by bylo vážně prima, kdyby to takhle šlo pořád. Z vysvětlování západních průserů kvůli adoraci Ruska a žehlení těch východních kvůli přijetí jeho svátosti Dalajlámy byl už psychicky i fyzicky vyčerpaný a diplomatická síla fotbalu mu právě vnukla nápad, který se rodí jednou za funkční období. V Itálii šestkrát.

„Leničko, skočte mi prosím vás na Strahov a vraťte se s někým, kdo má na starosti fotbalové výsledky,“ obrátil se na svou asistentku s lišáckým úsměvem.

„Myslíte Romana?“

„Leničko, prosím vás, tady jste na Hradě, tady myslíme ve velkém. Běžte už,“ řekl ministr s nadšením a oběma rukama se opřel o stůl jako ve sněmovně. Když se za asistentkou zavřely těžké dveře, rozbalil si poděkování ze Španělska, zabručel něco o tom, že ho měli poslat spíš Hubníkovi a s chutí se do něj pustil.

Stihl přežvýkat jen pár tenoučkých plátků, než se ze Strahova vrátila uřícená asistentka a za ruku vláčela Marcela.

„Kde jste vzal ten jamón?“ zeptala se.

„Ále, pozornost ze Španělska,“ odpověděl znuděně a Marcelovi, jenž právě dostříhal video s obrannými standardními situacemi ze šampionátu, okamžitě došlo, o co tady jde.

„Neměli to poslat spíš Hubníkovi?“ zeptal se s ironickým úšklebkem.

Ministr ale nechtěl plýtvat časem na srandičky a přešel rovnou k věci. Zasvětil Marcela do svého plánu, jak si zachovat přízeň evropských států, a zeptal se, kdy se zase koná podobná akce.

„Za pár dní startuje kvalifikace na mistrovství světa,“ řekl Marcel a záře z ministrových očí ho málem oslnila.

„To je skvělé,“ řekl ministr, „a kde to bude?“

„V Rusku.“

„Ještě lepší,“ zaradoval se ministr a rychle si strčil do úst tři plátky jamónu. „Miloš sice bude zuřit, ale bude to takhle: do Ruska v žádném případě nepojedeme. Nechci Schapirovi zase vysvětlovat, proč se s Rusy pořád stýkáme, když nám tu čtyřicet let dělali peklo, ale ještě to nikomu neříkejte. Musí to vypadat jako laskavost partnerům v kvalifikaci, nikoliv jako politický bojkot,“ rozvíjel ministr svůj ďábelský plán a v očích svého komplice pozoroval zaujetí.

Marcel už si totiž v hlavě skládal nominaci, a protože nevěděl, že agenti na ni nemají žádný vliv, jak říkal kouč, mohl si pohrávat i s tak bizarní myšlenkou, jako je povolání Lukáše Droppy.

Ministra se zatím neodvažoval přerušit a jen před něj posunul rozlosování kvalifikace. Ten se do něj se zaujetím zahleděl a na chvíli se zamyslel.

CELOU POVÍDKU O TOM, JAK ČESKO S USA Z POLITICKÝCH DŮVODŮ BOJKOTUJÍ MS V RUSKU, SI PŘEČTETE V NOVÉM ČÍSLE ČASOPISU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 3. KVĚTNA 2018.

-red-

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace