eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nizozemci zavádějí video, zatímco Češi líbají Blatterovi zadek!

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔27.1.2015

franciehonduras_videogol isifaafpO gólu Karima Benzemy na MS 2014 do sítě Hondurasu rozhodlo také video

KOMENTÁŘ – Je to tady! Co nedokázalo zbabělé vedení FAČR – ať už s Haškem nebo Peltou v čele – je na světě! Nizozemci se po osmnáctiměsíčním testování rozhodli, že video (nejen pro brankovou čáru, ale i pro penalty, červené karty a gólové příležitosti) oficiálně použijí v pětadvaceti zápasech Holandského poháru.

Gijs de Jong, ředitel Nizozemského fotbalu svazu (KNVB) prohlásil, že zavedení videa ve fotbale je nevyhnutelné.  A co víc, šéf nizozemského fotbalu, Michael van Praag, se právě rozhodl koncem května na kongresu FIFA kandidovat proti Blatterovi na předsedu Světové fotbalové federace. Kdyby vyhrál, byla by nejspíš cesta k celosvětovému využití videa otevřena nečekaně rychle.

Konečně! Ale na jakou stranu se postaví čeští „zpátečníci“? Český propagátor videa do fotbalu Robert Henn měl se svým projektem ve spolupráci s TV NOVA už dávno všechno vyzkoušeno. Češi měli před Nizozemci několik let náskoku. Výsledek? FIFA ani UEFA nám to nedovolí,“ papouškovali zbaběle všichni zodpovědní představitelé českého fotbalu.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotky: isifa.com/AFP)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace