eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nikdy nepůjdeš sám! Jak to bylo s hymnou Liverpoolu?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Fotbal, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔28.3.2019

Jak vznikla slavná hymna anglického Liverpoolu?

UPOUTÁVKASnad každý fotbalový fanda už někdy slyšel song You’ll Never Walk Alone (Nikdy nepůjdeš sám) – hymnu anglického klubu FC Liverpool. Poprvé se začal zpívat na stadionu Anfield Road na počátku šedesátých let. Časem si ho přisvojily i Celtic Glasgow, Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbach.

Poprvé na Manchesteru United!

Název písně je od roku 1982 umístěn na vstupní Shankleyho bráně (Bill Shankly byl manažer, který klub vytáhl z druhé ligy až do evropské fotbalové elity), najdeme ho i v klubovém znaku. A přitom, považte, poprvé zazněl na hřišti největšího liverpoolského rivala, Manchesteru United.

Došlo k tomu v roce 1958, kdy chtěl klub uctít památku svých osmi hráčů, kteří zemřeli při leteckém neštěstí v Mnichově po návratu z vítězného pohárového zápasu v Bělehradě (mezi přeživšími byl mimo jiné legendární trenér Matt Busby a Bobby Charlton, pozdější Sir, držitel Zlatého míče a kapitán mistrů světa 1966).

Píseň z muzikálu Carousel

Píseň pochází z muzikálu Carousel, vytvořeného Richardem Rodgersem (jenž původně psal operu, která se mu „zvrtla“ na muzikál) a Oscarem Hammersteinem II. (libretistou a textařem) podle hry Ference Molnára Liliom. Později píseň zařadili do svého repertoáru Frank Sinatra, Judy Garlandová, Elvis Presley a Johny Cash. Zpopularizovali ji však liverpoolští konkurenti The Beatles, skupina Gerry & The Pacemakers (v roce 1963 se singlem, na němž byla zmíněná píseň, vyhráli britskou hitparádu).

CELÝ PŘÍBĚH SLAVNÉ HYMNY FC LIVERPOOL VČETNĚ JEJÍHO TEXTU V ČEŠTINĚ SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 7. BŘEZNA 2019.

-red-

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace