eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Neymar byl krůček od své smrti | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Neymar byl krůček od své smrti

📁 Časopis, Časopis - archiv, Homepage, Hráči, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔29.12.2015

Hattrick_nahled_leden2016

Král fotbalové historie Pelé doslova prohlásil: „Když porovnám Neymara a Messiho, vychází mi, že Neymar je mnohem lepší, komplexnější. Umí hrát dobře oběma nohama, kličku má stejně dobrou do obou stran a dává také góly.“

Brazilská legenda tenhle soud vyslovila už v létě roku 2013, tedy v čase Neymarova přestupu ze Santosu do Barcelony. Nebylo divu, že Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i další hvězdy a fotbaloví experti byli Pelého výrokem šokováni a zaskočeni.

K úžasu všech ale mladičký Neymar svou kvalitu i předpokládanou ambici v čase Pelého výroku potvrdil na Poháru FIFA v roce 2013, kde vstřelil v pěti zápasech pět gólů a ve finále dominoval i nad španělskými mistry světa. Byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Cesta obyčejného chlapce k fotbalovým výšinám začala ve městečku Mogi das Cruzes v provincii Sao Paulo. V autorizovaném Neymarově životopise, který vyšel koncem srpna 2013 v Brazílii pod názvem „Neymar. Conversa entre pai e filho“ („Neymar. Rozhovor otce se synem“), se píše o nelehkém dějství brazilské hvězdy.

Jedním z nejzajímavějších odhalení, která Neymarův otec prozradil, je mj. fakt, že útočník FC Barcelona byl brzy po svém narození jen krůček od smrti. Když byly Neymarovi čtyři měsíce, ocitl se s rodiči ve vážné autonehodě. Neymar Sr. vypráví o nezměrném strachu ze ztráty syna a o tom, že se modlil, aby si Bůh vzal raději jeho samého, nežli jeho syna.

Chlapec však nakonec vyvázl bez jakýchkoliv následků, jak ostatně podotkl k bojovnosti svého syna Neymar Sr.: „Evidentně miloval fotbal ještě předtím, než vůbec začal chodit.“

CELÝ ČLÁNEK O NEYMAROVI A JEHO KARIÉŘE SI PŘEČTĚTE V RUBRICE „JAK SE ZRODILA HVĚZDA“ V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 10. PROSINCE 2015.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace