eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Neodpustili, ale pamatovali si! Tři brutální historky z fotbalového podsvětí

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔1.10.2014

celtic glasgow_hra fifa.com

Fotbal je hra plná nádherných okamžiků, krásných přihrávek, úžasných kliček nebo dech beroucích gólů. Přesto se stále jedná o kontaktní sport, ve kterém nechybí pověstné jiskření, sem tam orální nebo dokonce fyzické útoky, či zákroky na hraně a někdy i za hranou.

Historie pamatuje celou řadu dojímavých příběhů z oblasti sportu. Ať už se ve fotbalových kruzích mluví o Casillasově čekání na Decimu, kterou si málem vlastní chybou jako kapitán svého celku uzmul, nebo Kloseho vytrvalé nahánění jak Ronaldova rekordu, tak i prvního světového zlata.

O čem se však mluví méně, jsou příběhy, jenž končí často nešťastně. Aktéři těchto historek si své problémy s nimi nesli samotni někdy i celé roky a za jejich nemálo kdy hrozivé ukončení si ani mnoho pozornosti nezaslouží, přesto tady jsou. Brutální vendety.

3. Bitva o Montevideo – Celtic vs. Racing Club, 1967

Celtic, evropský šampion, přivítal v zápase, jenž často bývá označován jako „zápas o právo označovat svůj klub za nejlepší na světě“ jihoamerické esa z Racingu. Rozhodující utkání bylo naplánováno na „neutrální“ půdě v Montevideu a výsledek byl hrozivý.

Skotové sice prohráli 0:1, jenže na červené karty zvítězili 4:2, čemuž pomohl mnohdy nepříliš nestranný rozhodčí. Ten sám potřeboval pomoc uruguayské policie, aby někdy vůbec roztrhnul hráče od sebe. Brankář skotského šampiona Ronnie Simpson byl knock-outován předmětem z hlediště a jeho spoluhráč Jimmy Johnstone podle svých slov potřeboval o poločase sprchu, aby si vymyl všechny plivance ze svých vlasů.

Není se co divit, že trenér Evropanů Jock Stein po zápase prohlásil: „Své mužstvo už bych sem nepřivezl ani za všechny prachy na světě.“

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace