eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Není to jen o Neuerovi a ter Stegenovi. I tihle němečtí gólmani čekají na šanci

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.10.2015

manuel_neuer_radost facebook.com/manuel.neuer

Německo se vždy mohla spolehnout na kvalitního strážce svatyně. Vezmeme-li to od devadesátých let, dres národního týmu nejprve oblékal Andreas Köpke, který vyhrál MS 1990 i ME 1996. V následujících letech ovládl brankoviště “buldok“ Oliver Kahn, charismatický vůdce defenzivy reprezentace i Bayernu Mnichov.

V průběhu nového milénia dostal za parťáka (nebo spíše soka) Jense Lehmanna. Tihle dva ostřílení borci se v lásce zrovna neměli. Když Kahn v roce 2006 ukončil kariéru, stejně starý Lehmann sice vydržel chytat ještě další dvě sezóny, nicméně všem bylo jasné, že začíná pátrání po nové a hlavně perspektivní jedničce.

To naštěstí pro Němce netrvalo dlouho. O slovo se přihlásil Manuel Neuer, a jelikož příští rok na jaře teprve oslaví třicáté narozeniny, naši západní sousedé mají ještě řadu let vystaráno.

Navíc ani nyní by při jeho případné absenci nemuseli propadat panice. Záda mu aktuálně kryje Marc-André ter Stegen z Barcelony, jenže to je pouze špička ledovce. Německo disponuje řadou kvalitních gólmanů, kteří zatím jen nejsou světově známí. Tři talentované borce si teď představíme.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace