eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Německý rozhodčí Rafati se prý pokusil spáchat sebevraždu kvůli depresím

📁 Zahraniční fotbal 🕔25.11.2011
Německý rozhodčí Rafati se prý pokusil spáchat sebevraždu kvůli depresím

Podle jeho právníka za zdravotní problémy sudího mohly neustálý mediální tlak a strach ze špatných výkonů.

„Byla to pro něj obrovská zátěž a v jejím stínu vypadaly i běžné každodenní starosti jako neřešitelné problémy,“ citovala Svena Menkeho agentura Reuters. „Je přesvědčen, že za to mohl narůstající tlak kvůli jeho rozhodcovským výkonům a strach z chyb,“ dodal.

Jednačtyřicetiletý Rafati skončil v nemocnici poté, co se minulý týden v sobotu pokusil na hotelovém pokoji před bundesligovým zápasem Kolína nad Rýnem a Mohučí podřezat žíly. Ve vaně ho objevili jeho kolegové a přivolali záchranku. V nemocnici strávil rozhodčí necelé dva dny a po propuštění okamžitě nastoupil léčbu kvůli psychickým problémům. Právě během ní lékaři podle právníka odhalili, že trpí depresemi. Původně se jako důvod pokusu o sebevraždu uváděly osobní důvody.

V německém fotbale nejde o první podobný případ spojený s depresemi. V roce 2009 spáchal sebevraždu dvaatřicetiletý brankář Hannoveru a německé reprezentace Robert Enke.

Rafati má na kontě 84 odřízených bundesligových zápasů. Debutoval v roce 2005 shodou okolností právě duelem mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí. Sobotní zápas byl odložen a dohraje se 13. prosince od 20:30.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace