eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Několik polemických vět. O Petrželovi a místním skrytém rasismu a o mediální sektě Svědků Trpišovského

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔22.3.2018

Několik polemických vět nejen o mediální sektě Svědků Trpišovského.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – V poslední době jsem si v médiích přečetl hned několik zajímavých názorů na fotbalové události z poslední doby, které mě donutily, abych na ně polemicky zareagoval. Už o tom na tomto místě psal kolega Tomáš Benda, ale ještě jednou z poněkud jiného úhlu. Jak známo, nový trenér Fastavu Zlín Vlastimil Petržela se po nedělním ligovém utkání s Plzní (0:1) vyjádřil na kameru poněkud nešťastně, když na otázku, zda šlo zabránit gólu Daniela Koláře, řekl na adresu zlínského obránce Jonathana Kabasele Bijiminea původem z Francie: „No jasně, tam byla hrubá chyba toho černocha.“ Tohle označení fotbalisty tmavé pleti se dotklo i některých hráčů z jiných klubů.

„Jsem opravdu překvapený, jak může trenér svého hráče nazvat negrem?“ reagoval na něj například na svém instagramovém profilu Joel Ngandu Kayamba, hráč druholigových Pardubic.

Fastav Zlín v čele se svým manažerem a bývalým internacionálem Zdeňkem Grygerou poté vydal tiskovou zprávou, v níž se proti nařčení z rasismu ohradil: „Musíme se však ohradit proti nařčení z rasismu. Trenér A-týmu Vlastimil Petržela hodnotil utkání bezprostředně v emocích a nešikovně tak zvolil toto označení pro hráče Bijiminea.“

Černoch versus bělošský gambler

Tomáš Benda na efotbalu.cz také psal o tom, že si nemyslí, že jde o rasismus, známý publicista Jiří X. Doležal na serveru reflex.cz dokonce nabádal, abychom to s tou korektností nepřeháněli, že jde o reakce srovnatelné s kampaní „MeeToo“. No, sám Jiří X. přiznává, že o fotbale většinou nepíše a nerozumí mu. Tomáš Benda má totiž pravdu v tom, že hlavně jde o místní buranismus a aroganci trenéra, který ani po několika týdnech u týmu neví, jak se jeho svěřenec jmenuje a nezná jeho příjmení ani křestní jméno.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace