eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nejmódnějším fotbalovým výrazem se po „Tak určitě“ stává nová hloupá floskule „Za mě (dobrý)“

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, HATTRICK Téma, Homepage, Hráči, Pavel Procházka, Topstory 🕔25.1.2018

Nejmódnějším fotbalovým výrazem se stává „Za mě (dobrý)“.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Psal jsem o tom na tomhle serveru už několikrát. Jakmile se v českém jazyce vyskytne nějaká hloupá až úplně blbá módní floskule, spousta fotbalistů i lidí ve fotbale ji začne okamžitě používat. Myslí si, že jsou „in“, že vypadají moudře a že jdou s dobou. Jenže opak je pravdou. Často se tak okamžitě odkopou.

Přeji vše nejlepší novému předsedovi Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Martinu Malíkovi, ale když v jednom ze svých posledních rozhovorů pro deník Sport začne odpověď slovy „Za mě je to o tom…“, tak bych mu doporučil intenzivní jazykové kurzy a lepší „kontrolní“ práci šéfů komunikace na Strahově. To byly hned dvě hloupé floskule za sebou.

Vysmívaná fotbalová hláška „Tak určitě!“ vešla do dějin. Ovšem spolu s ní do fotbalu pronikly další „hrůzy“, špatně přeložené z angličtiny – „Je to o tom.“, „Hlavně si to užijte.“, „Mějte hezký den.“ atd.

Vadí mi i ve fotbale často užívaný, z angličtiny („How much?“) otrocky přeložený dotaz „Jak moc“ (jste spokojen?). Jak na tento dotaz má znít odpověď? „Málo moc.“? Přitom se dá pěkně česky říci: „Do jaké míry jste spokojen?“.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace