eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

„Nejlepším klubem v Evropě je Viktoria Plzeň!“, píše španělský deník Marca

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.2.2018

Vrba vede podle deníku Marca nejlepší klub v Evropě.

UPOUTÁVKA – Ani Manchester City, ani Barcelona, ani Paris Saint-Germain. Nejlepším klubem v Evropě je Viktoria Plzeň, mj. čerstvý účastník osmifinále Evropské ligy, v němž se v březnu střetne se Sportingem Lisabon. Tak uvedl svůj článek nejrozšířenější španělský sportovní deník Marca na svých internetových stránkách. A přidal k němu koláž fotbalového stadionu se stupni vítězů a logy klubů. Na tom nejvyšší je právě to, kterému na trávníku velí čtyřiapadesátiletý trenér Pavel Vrba. Marca oceňuje, že Viktoria má nejvyšší průměrný bodový zisk na počet odehraných zápasů.

V podzimní části české HET ligy odehrála Viktoria Plzeň šestnáct duelů, patnáct jich vyhrála a až v tom předposledním v Teplicích ztratila první dva body za remízu. Průměr činí 2,9 bodu z každého utkání, nejvíc z celé Evropy. Tedy až na vedoucí tým gibraltarské ligy Lincoln, který na podzim všech svých devět ligových klání vyhrál. Ale Marca ho do svého žebříčku kvůli poloprofesionalitě tamní soutěže nezařadila. Plzeň dominovala také v procentuální úspěšnosti výher s číslem 94 procent, před Manchesterem City (91), Paris Saint-Germain (84) a Barcelonou (83).

Taková pocta musí těšit nejen Pavla Vrbu, zvlášť, když se podívá na výsledky a vidí až na dalších místech velikány evropského fotbalu, kromě již zmíněných, třeba Bayern Mnichov, SSC Neapol či Juventus Turín. Ale samozřejmě celý klub, kterému se dostalo nečekaného ocenění a také reklamy na mezinárodním poli.

Škoda jen, že vedení klubu k tak zajímavé zprávě nevydalo žádný komentář. Ono vlastně komunikuje jen se spřízněnými médii, případně informace sděluje přes vlastní oficiální internetovou stránku. Odkud se tedy dají získat nějaké názory. Třeba, jestli si trenér Vrba myslí, že je česká liga rozhodnutá, jak se dívá na „nakupování“ největších rivalů ze Slavie a Sparty, uvažuje-li o dalším zahraničním angažmá.

Vrba o titulu

Dokud není vše hotovo, nemůžeme se usmívat. Soupeři nic nevzdávají, nemá smysl se bavit o nějakém velkém náskoku. Slavia i Sparta nám budou chtít situaci hodně zkomplikovat, jsou to mužstva, která mají vysoké cíle. Je to třeba respektovat.

Vrba o čtrnácti bodech

Takový rozdíl v HET lize je určitě zajímavá věc. Všichni si však uvědomují, že jde o dlouhodobou soutěž, která má třicet kol. Zvlášť když naši soupeři nehrají vůbec špatně.

Vrba o podzimu 2017

Věřil jsem, ale tak krásný podzim jsem nepředpokládal. Spousta lidí neustále omílá, že v Plzni jsou hráči, kteří mají zenit za sebou. Že nemají motivaci, sportovní hlad. Ano, nejsou to nejmladší ročníky, ale mají vysokou kvalitu a na hřišti to dokazují.

DALŠÍ MYŠLENKY A NÁZORY PAVLA VRBY SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ÚNORA 2018.

-red-

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace