eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nejlepší Čech v Bundeslize? Podívejte se na statistiky Vladimíra Daridy!

📁 Aktuálně, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔29.1.2016

vladimirdarida_pozujeuznaku_herthabsc_deDarida táhne Herthu Berlín vstříc evropským pohárům!

herthabsc_logo85x85Zatímco Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) a Theo Gebre-Selassie (Werder Brémy) bojují v letošní sezoně 2015/16 o holé udržení, reprezentační středopolař Vladimír Darida má s Herthou Berlín úplně opačné „starosti“!

V současné době je někdejší hráč Viktorie Plzeň či Freiburgu nejlepším Čechem v Bundeslize, v kádru třetího celku soutěže patří ke klíčovým hráčům! A i díky němu tak může Hertha překvapivě pomýšlet na evropské poháry.

Samotný Darida však zůstává nohama na zemi. „Zatím je pro nás třetí místo nad plán. Jsme realisté, před námi je ještě mnoho těžkých zápasů,“ říká 25letý rodák ze Sokolova. Jak si prozatím Vladimír Darida v aktuálním ročníku vede?

Nejvytíženější muž Herthy!

Přestože reprezentační záložník Vladimír Darida přišel do Herthy Berlín teprve v létě, je nyní nejvytíženějším mužem týmu! Pouze tři hráči zasáhli do všech 21 dosavadních soutěžních zápasů, navíc Darida má vůbec nejvíce odehraných minut – 1883!

V tomto ohledu překonává i berlínské opory jako švýcarského obránce Fabiana Lustenbergera či německého talenta Marvina Plattenhardta. Zároveň je ale bývalý hráč Plzně třetím nejtrestanějším fotbalistou, obdržel už pět žlutých karet.

vladimirdarida_soubojshracemomicleden16_uefa_comLetos dal už pět soutěžních branek, navíc naběhal nejvíce kilometrů!

Pět gólů plus tři asistence

Středopolař Vladimír Darida má v Herthě Berlín na starosti spíše ofenzivní činnost, což se projevuje i na jeho statistikách! Nejlepším střelcem týmu je s dvanácti trefami Salomon Kalou z Pobřeží Slonoviny, Darida se prosadil celkem pětkrát.

Ve střelecké tabulce týmu je na třetí pozici, před ním je ještě s šesti přesnými zásahy bosenský útočník Ibiševič. Ke třem bundesligovým gólům (další dva dal v poháru) přidal Vladimír Darida i tři asistence!

Fotbalista nebo vytrvalec?

Na závěr ještě nesmí chybět ani zajímavá statistika z pohledu naběhaných kilometrů, kde nemá Vladimír Darida konkurenci nejen v Herthě Berlín, ale dokonce v celé Bundeslize!

Začátkem prosince měl na svém kontě po 15. kole celkem 193 km, což činí průměr téměř 13 km/zápas! Nyní je už daleko za hranicí dvou stovek. Z dosavadních 18 kol se stal nejvíce běhavým mužem Bundesligy hned v 9 případech, mnohdy skončil i druhý.

A co na to samotný Darida? „Chci, aby lidé věděli, že umím hrát fotbal a nejsem jenom nějaký běžec a atlet na hřišti,“ říká. To ale v Herthě dokazuje zápas co zápas!

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: herthabsc.de, uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace