eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nejen navrátilec Rabušic! TOP 5 dalších hráčů, které vychovala Vysočina Jihlava

📁 Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Topstory 🕔6.8.2016

andreascornelius_soubojsgebrem_uefa_comGebre Sellasie to z Jihlavy dotáhl i na dvě mistrovství Evropy.

Vysočina Jihlava se na české prvoligové scéně nějaký pátek pohybuje. Nikdy si však nevydobyla velké postavení. Její vystoupení zpravidla končívá v dolní polovině tabulky, nezřídka je vůbec ráda, že se zachrání.

Paradoxem je, že z Jihlavy vzešla spousta skvělých hráčů. Jedním z nich je i Michael Rabušic, který se tento týden do svého mateřského klubu vrátil. Není však jediný – kdyby se vrátili všichni tito hráči, Jihlava by mohla bojovat o úplně jiné příčky.

Theo Gebre Selassie

Pěkný kus cesty ve fotbalové kariéře urazil pravý bek Theo Gebre Selassie. Ta zatím končí v bundesligovém Werderu Brémy, než se ale dostal sem, vystřídal několik českých klubů.

S fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, kde si ho vyhlédla Jihlava. V mezidobí 1998 – 2007 se snažil dostat do prvního týmu, nepochopitelně byl ale poslán zpět do Velkého Meziříčí, odkud přestoupil do Slavie. V ní slavil dva tituly, byť si zahrál celkem jen ve dvanácti zápasech. Titul slavil i v Liberci, kde se z něj stával bek s reprezentační formou a odkud odešel do Německa.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace