eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Návštěva a fotka, které rozdělily slávisty. O tom jak, Trpišovský a spol. byli v den výročí VŘSR na Hradě

📁 Aktuálně, Blogy, Homepage, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory 🕔14.11.2019

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Je to už týden, tak se na tuhle diskutovanou návštěvu můžeme podívat s odstupem a nadhledem. Minulý čtvrtek, 7. listopadu 2019, shodou okolností v den výročí VŘSR (Velké říjnové socialistické revoluce) přijal na Pražském hradě český prezident Miloš Zeman vedle slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka také kapitána týmu Tomáše Součka, gólmana Ondřeje Koláře a trenéra Jindřicha Trpišovského. Prezident republiky při setkání ocenil úspěchy týmu SK Slavia Praha,“ uvedl na Twitteru mluvčí Jiří Ovčáček. A tato návštěva a fotografie pořízená Ovčáčkem rozdělila (nejen) slávistické příznivce a vyvolalačetné  – odmítavé, souhlasné, ale i posměšné reakce.

Opravdu není obvyklé, aby český prezident přijal zástupce některého z tuzemských fotbalových klubů.

Zeman začal Slavii přát v sezoně 2016/2017

Ovšem, jak konstatoval i server idnes.cz, nebylo zase velkým překvapením, že Zeman ocenil zrovna Slavii. Ta je v rukou čínských majitelů od září 2015, kdy hlavní podíl ve slavném českém klubu získala společnost CEFC. Obchod se definitivně uzavřel právě během Zemanovy návštěvy v Číně. „Fandím proto nyní Slavii a jak jsem se nedávno díval na tabulku, tak vím, že vede ligu,“ prohlásil Miloš Zeman, který se předtím o fotbal nikdy příliš nezajímal, na jaře roku 2017. Krátce poté se pak červenobílí po osmi letech vcelku nečekaně stali českými mistry.

Slávistický šéf Tvrdík je zároveň prezidentem Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce a Miloš Zeman je zase velkým zastáncem čínských investic v Česku. Nedávno přitom ale postrašil slávistickou veřejnost poněkud předčasným prohlášením, že Čína v rámci odvety za vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem zastaví financování klubu červenobílých.

Slavii, jak známo, momentálně vlastní developerská skupina Sinobo Group, která většinový podíl získala v listopadu 2018 od jiné čínské firmy, ovšem firmy státní, Citic Group. Ta má nyní menšinu, Slavii v červnu 2018 převzala v době, kdy se soukromá CEFC dostala do problémů.

„Prezident Miloš Zeman zástupce Slavia přijal ve svém sídle a poděkoval za skvělou reprezentaci země ve světě. Je to pro nás stejná čest, jako když v roce 1996 popřál Slavii ke skvělým výsledkům tehdejší prezident Václav Havel,“ konstatoval slávistický mluvčí Michal Býček.

Více na eFotbal.cz..

 

Foto: Jiří Ovčáček/Twitter
Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace