eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Napodobí Nedvěda nebo Hušbauera? Krejčí míří do nevyzpytatelné ligy

📁 Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Topstory 🕔9.7.2016

nedvedpavel_hra juventus.comZ Pavla Nedvěda se v Itálii stala hvězda světového formátu.

Ladislav Krejčí se konečně dočkal. Ve čtvrtek přestoupil ze Sparty do italské Boloni, kde začne psát kapitolu vytouženého zahraničního angažmá. Jak si tam povede, to je zatím ve hvězdách. Jak byla ale Serie A „milosrdná“ k Čechům před ním?

Pro naše hráče je italská nejvyšší soutěž pořádně nevyzpytatelná. Někteří došli až na vrchol, jiní absolutně pohořeli. Zde přinášíme výběr pěti hráčů, kteří v Serii A hráli před Krejčím.

Pavel Nedvěd

A začneme od těch lepších. V tomto případě tedy od vůbec nejlepšího Čecha, který v Itálii působil. Jedná se pochopitelně o Pavla Nedvěda, jež se do historie slavných klubů Lazia a hlavně Juventusu vryl zlatým písmem.

Do Lazia přestoupil v roce 1996. Vydržel zde pět let a slavil prvenství v Poháru vítězů pohárů. Zahrál si tu i s Karlem Poborským. V roce 2001 přišel přestup do Juventusu, kde se také neztratil. Dvakrát slavil titul, pomohl týmu do finále Ligy mistrů, které si ale kvůli kartám nezahrál. Za výkony v Juve v roce 2003 získal Zlatý míč.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace