eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nahradí MS nároďáků MS klubů? Začíná liga pravých fandů, sváteční diváci, vypněte si TV!

📁 Blogy, Články, Homepage, MS 2014, Reprezentace 🕔16.7.2014

hracinemecko_radost facebookfifaworldcup

KOMENTÁŘ – Slavný německý internacionál a představitel Bayernu Mnichov Franz Beckenbauer už před časem tvrdil, že dnešní mistrovství světa národních týmů v budoucnu nahradí světový šampionát velkoklubů.

Že současné pojetí reprezentačních mužstev se stává přežitkem a že budoucnu patří klání nejlepších světových klubových celků. Ostatně už nyní jsou kluby, jako Bayern Mnichov či FC Barcelona, lepší než národní týmy, a že tedy mistrovství světa velkoklubů bude mít i vyšší sportovní úroveň.

Dnes se asi Franz Beckenbauer raduje z německého titulu po dlouhých 24 letech a oslavuje. Ostatně jde o první titul mistrů světa sjednoceného Německa. Když naposledy začátkem července 1990 v Itálii vyhráli Němci nad Argentinou (rovněž 1:0), šlo ještě „jen“ o Západní Německo (SRN).

A současný německý prezident Joachim Gauck i kancléřka Angela Merkelová, kteří tak spontánně v Brazílii s německými fotbalisty slavili, pocházejí oba z bývalé východní NDR. Ovšem zpět k otázce MS.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotky: facebook.com/fifaworldcup)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Plakátové číslo s kronikou právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace