eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nad Synot ligou sa blýska… Nejlepší Slováci v Synot lize

📁 Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Topstory 🕔2.4.2016

duris2Takto se letos Ďuriš raduje často.

V české lize tradičně působí spousta hráčů ze Slovenska. Do probíhající sezóny už jich zasáhlo 32, což znamená, že by mohli dohromady tvořit jeden klub s širokou základnou, nebo téměř tři jedenáctky. Spousta z nich patří mezi dlouholeté opory českých týmů a mezi ozdoby Synot ligy. Aktuálně nejlepší střelec ligy je také ze Slovenska. Jmenuje se Michal Ďuriš.

Kteří Slováci se v české lize prosazují nejlépe? Najdeme tady i nepříliš známé tváře, která však mají velký potenciál do budoucnosti. A aktuálně si vedou lépe, než některá známější jména. Do naší mini sestavy se tak nevejde např. Michal Breznaník, který přitom už v tuzemské soutěži slavil titul. Pojďme se podívat na nejsilnější šestku.

Michal Ďuriš

Ďuriš působí ve Viktorii už od roku 2010, ale teprve v této sezóně se stal nepostradatelným hráčem. Před tím nastupoval hlavně díky své univerzálnosti a hrál tak na různých pozicích. V probíhajícím ročníku už však bezpečně zaparkoval na hrotu, kde gólově předčil i tradičního krále střelců Lafatu. Kromě patnácti ligových branek přidal další dvě v Evropské lize a zrejmě tak přivábí nějakou tu pozornost ze zahraničí.

Vydařená sezóna mu pomohla i v reprezentaci, byť tam zatím na střelecké hody ze Synot ligy nenavázal. Kromě gólů samotných je však slovenský útočník umí i připravovat. Ze všech Slováků v lize má největší počet asistencí, tedy 5, a tím i nejvyšší počet kanadských bodů ze všech hráčů ligy. Až o 4 body za ním je mladoboleslavský Lukáš Magera. Získá Ďuriš korunu pro krále střelců i na konci sezóny?

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace