eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na MS s 48 celky by mělo hrát víc týmů z Evropy než jen 16! UEFA o to ale musí bojovat!

📁 Aktuálně, Blogy, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.6.2018

Co se doposud událo na MS v Rusku?

RUSKÉ POSTŘEHY – Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, jsou odehrána dvě kola dvou základních skupin MS 2018 v Rusku a první kola zbývajících šesti skupin. Je tedy za námi dvacet zápasů ze 48 duelů v základních skupinách. V devíti z nich, tedy téměř v polovině, utkání skončila výsledkem 1:0 (ve středu všechna tři), kopal se i velký počet desíti penalt. A jak už jsem konstatoval, prosazují se zatím hlavně evropské týmy. Kromě duelů Německa s Mexikem (0:1) a nešťastného zápasu „blbec“ Poláků se Senegalem (1:2) pokaždé bodovaly, většinou vyhrály.

Pokud to takhle bude pokračovat, může do šestnáctičlenného osmifinále ze čtrnácti mužstev z Evropy postoupit tak deset až jedenáct celků – Rusko už to má jisté (Na posledním MS 2014 v Brazílii to bylo jen šest evropských týmů ze třinácti startujících.). Pokud ale Evropané na šampionátu v Rusku uspějí, jak to dosud vypadá, měla by Evropská fotbalová unie (UEFA) v čele se svým slovinským předsedou Aleksanderem Čeferinem rychle začít rázný boj o vyšší počet míst zemí ze starého kontinentu na novém MS s 48 účastníky, než je schválených 16, tedy jen třetina. Nyní v Rusku hraje totiž 14 evropských zemí z 32, tedy téměř polovina. Takže to vypadá, že si Evropané navzdory možnému úspěchu v Rusku příště citelně pohorší.

Jisté totiž je, že na MS 2026 v Severní Americe bude startovat už 48 týmů namísto současných 32. Ale rozšíření turnaje může teoreticky přijít už o čtyři roky dříve. „Jihoamerická konfederace vyzvala FIFA, ať prostuduje možnost, zda by se 48 účastníků nemohlo sejít už na MS 2022 v Kataru,“ řekl čerstvě generální sekretář FAČR Rudolf Řepka v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/fifaworldcup)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace