eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na MS 2018 jede devět zemí s menším počtem obyvatel, než má Česko. Nejsme žádná malá zemička!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔16.11.2017

Na mistrovství světa do Ruska míří rovněž Island.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – V posledních dnech to vypadalo, jako kdyby bylo v mezinárodním fotbale zakázáno střílet góly. Jen si vezměte baráž o MS 2018 v Rusku: pátek 10. listopadu: Honduras – Austrálie 0:0, sobota 11. listopadu: Nový Zéland – Peru 0:0, Dánsko – Irsko 0:0, neděle 12. listopadu: Švýcarsko – Severní Irsko 0:0, Řecko – Chorvatsko 0:0, pondělí 13. listopadu: Itálie – Švédsko 0:0. Šestkrát za sebou bez branek! A to v prvním utkání Severní Irsko – Švýcarsko (0:1) padl ten jediný gól z naprosto vymyšlené penalty. Naštěstí se to v duelech Irsko – Dánsko (1:5) a Austrálie – Honduras (3:1) konečně změnilo.

Mně však v této glose nejde ani tak o branky, jako o počty obyvatel a o účastníky MS 2018 v Rusku. Nejen mě totiž v sobotním studiu ČT Sport při utkání Katar – Česko (0:1) nadzvedl ze židle technický ředitel Fotbalové asociace ČR (FAČR) Michal Prokeš. Prý se Češi stejně dostanou na světový šampionát jednou za „uherský“ rok, takže by se měli nejprve soustředit na mistrovství Evropy a až pak možná – někdy v budoucnu – snít o MS.

Ano, dostat se na mistrovství světa je obtížnější, proniklo tam z kvalifikace jen třináct zemí, zatímco při EURO 2016 to bylo o deset týmů víc. Ale i tak – vrcholem čtyřletého reprezentačního cyklu přece musí být světový šampionát! A nikoli kvalitativně i významově „béčkové“ kontinentální mistrovství. Vždyť v některých zemích (např. v Brazílii či v afrických státech) je kontinentálnímu šampionátu nadřazen i olympijský turnaj.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/uefaeuro)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace