eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

NA FÉROVKU: Nepostup Čechů? Je třeba si vzít z turnaje mnoho pozitiv

📁 Články, Duel, Homepage, ME do 21 let 2015, Reprezentace, Topstory 🕔27.6.2015

Brazil vs Czech RepublicTrenér Jakub Dovalil může být na své svěřence pyšný, až na ten jeden poločas.

POLEMIKA HATTRICKU – Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Česku ještě pokračuje zápasy o medaile, ale už bez účasti domácího mužstva, které skončilo své účinkování po základní skupině. Redakce fotbal.hattrick.cz se tentokrát zaměřil na zhodnocení českého vystoupení na tomto turnaji.

Adam Kahánek: I přes sympatické a srdnaté výkony našich lvíčat se nepodařilo českému národnímu týmu postoupit na domácím ME do 21 let ze skupiny. Definitivní stopku nám vystavila v posledním zápase remíza s Německem. Kvůli porážce Anglie s Itálii se pak nepodíváme ani na LOH v Riu de Janeiru. Měl podle tebe tým Jakuba Dovalila na víc a hlavně, zasloužil si víc?

Michal Hrabal: Podle mého názoru si rozhodně nezasloužil skončit své účinkování už ve skupině a nezasloužili si to ani naši fanoušci. Souhlasím s výrokem Martina Frýdka st., že jsme předváděli možná nejatraktivnější hru ze všech týmů na celém šampionátu. Bohužel, zkažený druhý poločas proti Dánsku je až moc krutá daň. Na druhou stranu tabulka hovořila jasně a od začátku všichni účastníci věděli, jaký je postupový klíč, takže se rozhodně nemáme na co vymlouvat.

Adam Kahánek: Fotbal ukázal našemu týmu, jak dokáže být krutý. Je to škoda, aspoň to Rio mohlo vyjít, to by ale Anglie nesměla hrát nic, ostatně jak bývá na velkých turnajích jejím zvykem. I tak je ale třeba vzít si mnoho pozitiv. Na turnaji se skvěle prezentovali Petrák nebo Kliment, a to jistě zviditelnilo jméno České republiky na fotbalové mapě. Kdo tebe nejvíce potěšil svými výkony?

kaderabekpavel_radost facebook.comunder21Kadeřábek byl velkým tahounem českých lvíčat.

Michal Hrabal: Většinou to tak bývá, že když potřebujete nutně pomoc od druhých, tak se nedostaví a musíte se spoléhat pouze na sebe. Ovšem je pravda, že čeští hráči si rozhodně řekli o pozornost zahraničních skautů. Mně se hodně líbil brankář Koubek, vysoký standard pochopitelně předvedl Kadeřábek, který byl hlavním českým tahounem, ve velice dobré formě zastihl turnaj Frýdka. Škoda, že se hodně brzy zranil Kadlec a Skaláka limitovalo nejprve operované koleno a pak i otřes mozku, myslím, že oni by jinak ještě zvýšili kvalitu českého mužstva, ale to už jsou jenom kdyby. A na to, jak se s námi na postup příliš nepočítalo, lvíčata rozhodně nepropadla.

Adam Kahánek: Já osobně čekal větší krach. Pár hráčů ale nakonec vyčnívalo a táhlo zbytek týmu. Nepostup je z mého hlediska očekávaný, ale nakonec i smolný. Kdo ví, jak by to pak vypadalo v semifinále…A jak tipuješ semifinálové výsledky, popř. máš nějakého favorita na celkový triumf?

Michal Hrabal: Papírovým favoritem na celkový triumf je Německo, které jsem favoritoval i já, ale průběh turnaje jasně ukázal, že může finále hrát z těch čtyř semifinalistů naprosto kdokoliv. Němci klidně mohou klopýtnout s Portugalci, naopak Švédi mohou vyřadit Dány. A na to by si ještě před týdnem moc lidí určitě nevsadilo. Na tak krátkém turnaji ale daleko více než výkonnost a kvalita rozhoduje aktuální forma, týmová hra a disciplína. A zdaleka to ještě tedy neznamená, že by Švédové měli lepší hráče než Angličané.

Adam Kahánek: S tím posledním souhlasím. Ono to tak u mládežnických týmů bývá vždy: nejsou důležité trofeje, ale to jak se hráči vyvinou, co si z porážky vezmou, jak se ponaučí atd. Ale samozřejmě vyhrát trofej je vždy sladký pocit. Rovněž favorizuji Němce, ale Portugalci hrají pěkný fotbal a podle mě se bude jednat o jakési předčasné finále. Severské derby podle mě ovládne Dánsko, které pak ve finále podlehne právě jednomu z dvojice Německo-Portugalsko.

canemre_hra facebook.comunder21Emre Can a spol. to nebudou mít pro Portugalsku vůbec jednoduché.

Michal Hrabal: Vidím to podobně, jako ty, ale nechám se překvapit, jak to nakonec dopadne. Hlavně aby semifinálová a finálové utkání byla opravdu jakýmsi vyvrcholením celého šampionátu a nebyly to takticky svázané bitvy bez gólů i bez gólových šancí. A hlavně aby přišli diváci, i když už to na divácký rekord nevyjde. Aby nebyly poloprázdné stadiony jako na začátku turnaje.

Adam Kahánek: Přesně tak. To si asi přejeme všichni. Koneckonců je to mládežnický turnaj a na něm by nemělo být o atraktivitě nouze. Přílišná taktická svázanost je přeci jen dle mého soudku vhodnější v dospělé kategorii.

Jaký je váš názor? Jaký zanechala česká lvíčata na domácím ME dojem? Kteří hráči vyčnívali z českého výběru? Kdo nakonec ovládne EURO U-21 v roce 2015? Jak dopadnou oba semifinálové duely?

(zdroj fotek: profimedia.cz, facebook.com/under21)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Plakátové číslo s kronikou právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace