eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

NA FÉROVKU: Není Rosa v Arsenalu jen kvůli penězům? Pro Spartu je nejvíc

📁 Domácí fotbal, Duel, Homepage, Synot liga, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔11.7.2015

kadlecvaclav_hra sparta.czVáclav Kadlec se jako jediný ze zimních posil Sparty osvědčil.

POLEMIKA HATTRICKU – Letní přestupové okno je v těchto dnech v plném proudu a kromě zahraničních hvězd se pochopitelně týká i českých fotbalistů. Redakce fotbal.hattrick.cz si tentokrát zapolemizovala především o možném transferu Tomáše Rosického…

Michal Hrabal: Sparta po zimním přestupovém propadáku, kdy se až na Václava Kadlece, jenž se vrátil na Letnou na hostování z Frankfurtu, prakticky žádná jiná posila neprosadila, opět zaměřila především na zahraniční fotbalisty. Myslíš, že je to její prvotní zájem, současný trend nebo nutnost? Přece jen jí to doposud příliš nevycházelo…

Pavel Procházka: Pravda, zatím jí to nevycházelo, ovšem teď se mi zdá, že ty zahraniční posily budou snad lepší. Alespoň v přípravě se to tak jeví, dávají i góly. Tady se obecně mediálně chválí Plzeň, jak má výborný management, jak má podchycené dobré hráče v české lize, jak výborně dělá přestupy.. Já bych to tak úplně neviděl. To, že na jaře vyhrála titul, bylo spíše dílem neumění Sparty, než nějakého herního vzedmutí kvalitního kádru Plzně. Pokud jde o ty posily, tak často usedají jen na lavičku náhradníků – v minulosti to byl třeba Tecl.

Czech Republic v USA - International FriendlyTomáš Rosický by byl pro Spartu posilou s puncem zlata.

Michal Hrabal: Samozřejmě Sparta neodehrála ideální jarní část, lépe řečeno nenavázala na výborný podzim a ještě lepší loňské jaro, ale i když nejsou hráči v optimální formě, představoval bych si od nich trochu lepší výkonnost, než to bylo u většiny hvězd Sparty. Lafata to sám nevytrhne, přece jen to není Ronaldo. Plzeň ukázala, co se týče kvality daleko více, především pak v obou ligových soubojích s Letenskými. A to, že Tecl často usedal na lavičku náhradníků, neznamená, že to tak bylo u všech. Velkou důvěru dostal hned po svém příchodu Mahmutovič a trojice středových záložníků Vaněk, Hořava, Hrošovský ukázala, že to jde i bez Horvátha. Uvidíme, jak to bude v příští sezóně.

Pavel Procházka: Sparta opakuje chyby z minula – zbytečně pustí své talenty a pak je za draho kupuje – viz Frýdek. Ale v přípravě zatím vypadá lépe. A také není pravda, že Plzeňáci našli všechny největší ligové talenty. Nenašli – unikl jim třeba Kliment, který na sebe musel upozornit až na ME „21“. A teď Viktorce v přípravě v dresu Stuttgartu dal jeden ze šesti gólů.. Uvidíme, kdyby Sparta ještě v létě „udělala“ Rosického, byla by letním přestupovým vítězem. Myslíš, že se Rosa může na Letnou vrátit? S Arsenalem do Singapuru neletěl. Ty věříš na nějaké měsíc staré utajené islandské zranění a na jeho londýnské doléčování?

Michal Hrabal: Vzhledem k tomu, co zase Wenger s Rosickým vyvádí, tak docela věřím tomu, že by nebyl proti, kdyby se kapitána české reprezentace zbavil už v létě. O to více nechápu fakt, že s ním nedávno prodlužoval smlouvu. Zřejmě chtěl naplnit kvótu alespoň jednoho hráče ze země bývalého východního bloku a tím, že koupil navrch i Čecha, je nyní Rosický nadbytečný. A co se týče toho zranění, tak v tomto si Wenger musí mnout ruce, že se má alespoň na co vymluvit.

UEFA Champions League 2013/14, Group F, Arsenal v Borussia Dortmund, Emirates Stadium, Arsenal (London, GB) - 22 Oct 2013Rosický možná chtěl zůstat v Arsenalu kvůli penězům.

Pavel Procházka: No, já nevím. Já bych Wengera tolik nekritizoval. Prodloužení smlouvy může být v zájmu Rosického i jeho hráčského agenta, nevidíme do té hry. Já si naopak – ve shodě s některými fanoušky – myslím, že Rosický na Premier League už tak dva tři roky nemá, navíc bývá stále zraněný. Je na Anglii příliš křehký, možná měl jít v době své největší formy raději do Španělska. Jinak si myslím, že Wenger má pro Rosu naopak slabost, jiného hráče už by dávno pustil. Třeba to ale Rosickému takhle vyhovuje, tady v Česku se všichni divíme, ale v Anglii není velký platový rozdíl v tom, jestli hraješ, nebo sedíš na lavičce. Peníze ti jdou téměř stejné. Víš co by za to spousta lidí v Česku dala – lebedit si na lavičce nebo na tribuně a ještě za to brát balík peněz!

Michal Hrabal: Je pravda, že to může Rosickému vyhovovat. Bere dobré peníze a je mu „jedno“, jestli hraje, anebo sedí na lavičce či na tribuně. Na druhou stranu s tebou rozhodně nesouhlasím v tom, že má Wenger pro Rosického slabost. Kdyby pro něj skutečně slabost měl, tak by jej naopak už dávno pustil a nedržel jej furt v Arsenalu, i když si takřka nekopne. Sparta by pro něj byla podle mě dobrou variantou. Měl by tam podobnou roli jako v reprezentaci. Byl by klíčový, nepostradatelný, všechno by šlo přes něj. Taková pozice by mu vyhovovala. Snad si Čech získá u Gunners lepší roli, než měl Rosa. Co myslíš ty?

Pavel Procházka: Ve Spartě budeš na očích, každý jouda tě bude chtít nakopnout a budeš za to brát mnohem méně peněz… I když, jestl se má Rosický vrátit do Sparty,aby jí ještě něco dal, tak je nyní ta správná chvíle. A Petr Čech? U nás panuje obří jistota, jak bude chytat, jak bude jedničkou a že to té Chelsea a Mourinhovi natře. Fandím mu, ale nevím, nevím. Aby po takovém desátém kole zase neseděl mezi náhradníky. Obrana Arsenalu není takový val jako defenziva Chelsea. Jestli nejsou pravým měřítkem Čechovy výkony v národním týmu, kde také nestojí za nějakou skálopevnou obranou. Čech chytal výborně do svého vážného zranění hlavy, pak už si myslím, že  to nikdy nebylo jako předtím. A hlavně věk nezastavíš, Petr vždycky hůř viděl – viz gól na Bohemce z obří dálky už v roce 2001. Navíc nosí brýle či čočky, to žádnému brankáři na formě nepřidá. Jak říkám, fandím mu, rád se budu mýlit, ale obávám se, aby zase nezavládlo zklamání jako u Rosického na lavičce. A po Mourinhovi tady bude druhý mediální „zločinec“ a „zrádce“ všeho českého – Arsene Wenger. 

Czech Republic v Iceland - EURO 2016 QualifierČech bude mít v Arsenalu slabší spoluhráče, než měl v Chelsea.

Michal Hrabal: Čechovi v Arsenalu poměrně fandím. V reprezentaci sice jeho výkony v poslední době neměly známku nejvyšší kvality, ale stále je to, alespoň podle mě, lepší gólman než Szczesny nebo Ospina, a to i za slabší obranou. Moc plodných let už před sebou sice nemá, ale to Rosický také ne. Spíše je potřeba sledovat kariéru nadějných mladíků. Po EURO jednadvacítek změnili dres třeba střelecký objev Jan Kliment nebo naposledy brankář Tomáš Koubek. Jak hodnotíš jejich transfery?

Pavel Procházka: Hlavně u Klimenta se bojím, že bude v bundeslize sedět a vrátí se z ní domů jako předtím většina zklamaných Plzeňáků, Myslím, že se měl předtím ošlehat právě v Plzni či ve Spartě. Také bych se rád mýlil. Ale ještě k tomu Rosickému a Wengerovi. Opravdu ho Wenger v Arsenalu drží? A není to třeba naopak tak, že tam Rosa vždycky chtěl zůstat? Právě kvůli těm finančním podmínkám v Premier League? Nebyl to ostatně v minulé sezoně i případ Čecha v Chelsea? 

Michal Hrabal: Možná to tak může být. Ale být jím, tak bych v tom případě možná zkusil americkou MLS. Tam je dobrá finanční stránka věci a poslední dobou tam chodí i řada opravdu velkých hvězd, aby zde pomalu dokončila svou bohatou kariéru jako Lampard, Pirlo, Villa… Myslím, že i Rosovi by přiletěla nějaká ta nabídka.

Soccer 2013: Newcastle United vs. Arsenal  DEC 29Rosický by se neztratil mezi hvězdami v MLS.

Pavel Procházka: Americká MLS by byla pro Rosického vskutku dobrá volba. Pro nás, fanoušky Synot ligy i českého národního týmu, bych si ale přál, aby se vrátil do Sparty.

Jaký je váš názor? Dělá Sparta dobře, že se zaměřuje spíše na zahraniční hráče? Proč zůstal Tomáš Rosický v Arsenalu? Měl by odejít raději do Sparty nebo do MLS? Prosadí se Čech v Arsenalu na pozici jedničky? Udělala některá česká lvíčata správný krok svou změnou působiště?

(zdroj fotek: sparta.cz, isifa.com/Getty Images, isifa.com/REX, isifa.com/MAFRA/Michal Šula, isifa.com/SIPA)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace