eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na EURO budou koukat jen u televize. TOP 5 hráčů, kteří se Vrbovi nevešli do nominace

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, EURO 2016, Homepage, Hráči, Reprezentace, Topstory 🕔25.5.2016

schickPatrik Schick zažil průlomovou sezónu. Na seniorskou reprezentaci si ale musí ještě počkat.

Trenér české reprezentace Pavel Vrba už má jasno o složení svého týmu pro EURO ve Francii. Na šampionát může vzít pouze 24 hráčů, a tak bylo od začátku jasné, že se někteří hráči budou muset smířit s tím, že se na EURO budou dívat jenom v televizi. Vždyť do samotné kvalifikace přímo na hřišti zasáhlo 31 hráčů, kteří si tak mohli poprávu dělat naděje na to, že se na vrcholu letošní sezóny objeví.

Mezi kandidáty se navíc objevili i hráči, kteří za reprezentaci nenastupují, ale odehráli výborný ročník. Nejvíce se v této souvislosti hovořilo o útočníkovi Patriku Schickovi. Vrba nakonec raději neexperimentoval a vsadil na osvědčené koně. Ale i z opomenutých hráčů by se dal postavit velice slušný kádr. Přinášíme přehled pěti nejlepších hráčů, kteří se na EURO 2016 neprobojovali.

Matěj Vydra

Jeho čas nejspíš teprve přijde, přesto má však Matěj Vydra nehoráznou smůlu. V minulé sezóně se mu za Watford dařilo a navíc s ním vybojoval postup do Premier League. Místo splněného snu se však stěhoval do Readingu a bylo tak jasné, že na nejvyšší anglickou soutěž si bude muset ještě na nějaký čas nechat zajít chuť.

Možná to bylo i poklesem motivace, že se Vydrovi aktuální sezóna příliš nevydařila. V lize nastřílel pouhé tři branky, a i to je důvodem, proč Vrba ukázal na jiné útočníky. Navíc ani v kvalifikaci na EURO toho Vydra moc neodehrál a v nejméně vhodnou dobu tak vypadl z užšího reprezentačního výběru. EURO však bude zřejmě poslední reprezentační akcí pro Davida Lafatu, a tak se pro mladého útočníka otevírá šance směrem k příštímu kvalifikačnímu cyklu na MS.

Jan Kovařík

Góly Plzně po Kovaříkových centrech od lajny se staly značkou, kterou by si Západočeši mohli nechat patentovat. Jeho přesné pasy vždycky zavánějí gólem a s hlavičkáři Škodou a Lafatou na hrotu by se reprezentaci mohly obzvlášť hodit. Ale Vrba počítá na levou stranu spíše s Ladislavem Krejčím, který taktéž chytl skvělou fazónu a svými drzými průniky si výrazně řekl o angažmá v zahraničí. Kovařík tak musí vzít zavděk delší dovolenou.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace