eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

MS Vyhrají Němci, říká analýza švýcarských bankéřů

📁 Aktuálně, Blogy, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, Tomáš Benda, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔18.5.2018

Vyhrají letošní světový šampionát skutečně Němci?

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Že fotbaloví skauti budoucnosti vyrůstají v posluchárnách ekonomických a matematických fakult vysokých škol, není žádnou novinkou. Statistické modely si ve sportu rychle našly uplatnění a v současné době jim důvěřují stovky klubů. Měsíc před startem fotbalového mistrovství světa provedl osmnáctičlenný tým analytiků švýcarské banky UBS celkem deset tisíc simulací turnaje a zjistil, že vyhrají Němci.

Znovu se tak naplňují slova legendárního Garyho Linekera, jenž v roce 1997 pronesl slavnou větu o tom, že fotbal je hra, kterou hraje dvaadvacet hráčů a kterou vždycky vyhrají Němci. Podle analytiků z UBS se tak letos stane na 24 %. Ve finále bude tým Loachima Löwa dokonce na třicet sedm procent a nejpravděpodobněji se tam utká s Brazílií jako v roce 2002 v Japonsku a Korei, odkud odjížděli šťastnější kanárci.

Zdá se vám čtyřiadvacet procent málo? To proto, že teoretickou, a tím pádem i statistickou šanci na triumf má téměř každý z dvaatřiceti účastníků. Ta se však vůbec netýká celkem pěti zemí, které šampionát nevyhrály ani v jediné z deseti tisíc simulací. Těmi jsou celkem pochopitelně Panama, Saudská Arábie, Tunisko a překvapivě také Kostarika s Keylorem Navasem a Egypt s Mo Salahem.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/fifaworldcup)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace