eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

MS 48: Česká šance nevzroste. Co třeba revoluce v kvalifikaci?

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔11.1.2017

kareljarolim_tiskovkaponorsku_facebook_com_narodakSoučasný trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím.

ceskareprezentace_logo85x85MEZI ŠESTNÁCTKAMI JANA HRABÁLKA – Už je to uděláno, už je to hotovo. Úryvek ze známé písně si může zanotovat Světová fotbalová asociace, která rozhodla o navýšení počtu účastníků závěrečného turnaje MS na 48. Platnost: od roku 2026. Světem rezonují názory, zda je to dobré rozhodnutí, či ne. Já se stavím do fronty těch, kteří s tím nesouhlasí a to téměř zásadně.

Začněme doma. Řada českých fotbalových osobností kvituje s povděkem, že Česku se zvýší naděje na účast na závěrečném turnaji. Čistě matematicky ano, ale prakticky? Britská média přinesla informaci, podle níž by se evropská kvóta zvýšila ze současných 13 kvalifikovaných týmů na 16. Tedy o tři. Nebo jinak: je to o osm týmů méně, než na loňském EURO ve Francii. Logika tedy velí říct, že šance jsou větší. Ale nejen pro Česko, ale i pro Rakousko, Rumunsko, Slovensko…a tak dále. Opravdu by tým, který neporazil doma Ázerbájdžán ani Severní Irsko a Německo si s ním pohrálo jako kočka s myší, měl naději na start, tedy kvalifikování se na MS se 48 týmy? Jen pouhým navýšením o tři evropská mužstva těžko.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace