eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mohl reprezentovat Irsko, ale chtěl být nejlepším střelcem Anglie. Dokázal to

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Hráči, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.10.2017

Rooney ještě v dresu Manchest26eru United.

UPOUTÁVKA – V létě se po dlouhých třinácti letech rozloučil s Old Trafford a vydal se tam, odkud byl vyslán přepsat historii a zarýt se do srdcí tisíců fanoušků po celém světě. Nejlepší střelec anglické reprezentace přišel do Evertonu zdarma jako volný hráč, přesto se jeho transfer v moři miliardových transakcí na letošním přestupovém trhu neztratil, a minimálně dva roky teď bude svými kousky udivovat Anglii z Goodison Parku.

Svou první vstupenku do Evertonu si vysloužil už v devíti letech, když v dresu Copplehouse Boys nastřílel za jedinou sezonu devadesát devět gólů. Samotného Boba Pendletona, jenž ho k blues přivedl, možná překvapilo, že tuto metu hned v následující sezoně překonal, když se v devětadvaceti zápasech trefil 114krát a ještě před tím, než oslavil patnácté narozeniny, hrál za devatenáctku. A protože se to na jeho potenci příliš neprojevilo, o rok později už debutoval za áčko jako druhý nejmladší hráč v celé stočtyřicetileté historii klubu.

Závan svěžího vzduchu

Už po necelé sezoně v dospělém fotbale Rooney odmítl nabídku reprezentovat Irsko, odkud pocházela jeho babička, v sedmnácti se stal nejmladším hráčem, který kdy reprezentoval Anglii a o půl roku později zase nejmladším hráčem, který za ni vstřelil branku. Dvě sezony, sedmasedmdesát zápasů a sedmnáct gólů v Premier League stačilo k tomu, aby jako nejmladší hráč v historii odjel reprezentovat Anglii na mistrovství Evropy.

„Wayne tehdy do kabiny anglického týmu vnesl závan svěžího vzduchu. Sálalo z něj mládí, statečnost a odvaha. Opravdu nikdo si neužíval toho, že hraje za Anglii, tolik jako právě Wayne Rooney,“ promluvil o jeho začátcích v národním týmu jeho tehdejší spoluhráč Phil Neville. Na Euru pak Rooney ve čtyřech zápasech nastřílel čtyři branky a vysloužil si místo v ideální jedenáctce šampionátu i v kabině Manchesteru United, kam přestoupil v poslední den letního přestupového období roku 2004.

Celý příběh nejlepšího střelce anglické reprezentace si přečtete v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 5. října 2017.

-red-

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace