eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mladý francouzský stoper Zouma! Půjde po stopách Desaillyho?

📁 Časopis, Časopis - archiv, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔25.11.2015

kurtzouma_vdresuchelseasrpen15_chelseafc_comKurt Zouma, jeden z největších talentů Premier League!

Důrazný Francouz by mohl jít ve stopách svého slavného krajana Marcela Desaillyho, mistra světa i Evropy z přelomu století. Stejně jako on má kromě francouzského občanství rovněž africké kořeny a také hrál nějakou dobu za Chelsea.

Kurt Zouma je výborně fyzicky vybavený, má skvělou kondici a zároveň je také dostatečně rychlý a schopný při rozehrávce. Není to tedy klasický hlavičkář, který by ztrácel při hře po zemi. Tomuto statnému bekovi je sice teprve jednadvacet let, ale už nyní dokazuje, že je to veliký talent a čeká jej velká budoucnost.

Nejenom, že se na rozdíl od o rok staršího Čecha Tomáše Kalase udržel už druhou sezónu v A-týmu úřadujícího anglického mistra, ale navíc na začátku letošního ročníku vytlačil ze základní sestavy dokonce i dlouholetého kapitána Blues Johna Terryho. Patnáct milionů eur, které za něj musel londýnský celek v lednu roku 2014 francouzskému Saint Etienne zaplatit, se začíná pomalu vyplácet.

Kde začínal Zouma se svou fotbalovou kariérou? Co si myslel o nabídce Chelsea od Josého Mourinha? Jaké úspěchy a tresty už stihl ve svém mladém věku posbírat? Co o něm říká trenér francouzské reprezentace?

TO VŠE A JEŠTĚ VÍCE SE DOZVÍTE V NOVÉM ČÍSLE HATTRICKU, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 12. LISTOPADU 2015.

(zdroj fotky: chelseafc.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace