eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mladoboleslavský Lukáš Železník exkluzivně: Gól proti Zlínu bych určitě oslavil

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Hráči, Rozhovory, Topstory 🕔27.4.2017

lukaszeleznik_vdresumb_facebook_com_fk_mlada_boleslavLukáš Železník v zápase s Bohemians.

mladaboleslav_logo85x85 EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR  – Už tuto sobotu jeho Mladá Boleslav nastoupí proti Fastavu Zlín. Právě v něm Lukáš Železník fotbalově vyrostl a byl jedním ze strůjců sympatického návratu Ševců do první ligy v ročníku 2015/16. V první půlce této sezony nastřílel osm gólů, čehož si nemohla nevšimnout Slavia, která útočníka v zimě koupila do nově rodícího se týmu. Lukáš Železník se ale zranil a byl znevýhodněn v boji o sestavu. Tuto zimu pak odešel do Mladé Boleslavi, kde chce opět začít dávat góly a postoupit do evropských pohárů.

Na jaře Mladá Boleslav sbírá spíše remízy, dokázali jste ale například porazit Spartu. Věříte si, že právě ji byste mohli v tabulce předskočit? Čtyři body nejsou moc…

Třetí místo je samozřejmě v dohledu. Teď se ale chceme soustředit jen sami na sebe a ne na to, jestli Sparta klopýtne. Navíc se nedíváme jen na ni. Cílem je udržet pozici pro evropské poháry, proto je důležité i to, co se děje na místech pod námi.

Za vámi se opravdu kupí, Teplice na vás ztrácí jen dva body, navíc nabraly formu, porvat se chce i Zlín, kam tuto sobotu jedete. Zaváhání si tedy dovolit nemůžete, i když vás čekají ještě zápasy s Plzní nebo Slavií. To bude opravdu náročný závěr sezony.

V dnešní době si soupeře nevyberete, každý může v lize prohrát s kýmkoliv. V minulém kole to například poznal Jablonec doma s Příbramí. Pokud se chceme dostat do pohárů, musíme sbírat body z každého zápasu.

Ten nejbližší ve Zlíně pro vás osobně bude speciální. Těšíte se, nebo jste spíše nervózní, že budete hrát proti „svým“?

Nějaká nervozita tam určitě bude, ale to mám před každým zápasem. Extra souboj to pro mě pochopitelně je – s hráči i realizačním týmem jsem stále v kontaktu, klub ze Zlína mám v srdci. Vychoval mě pro velký fotbal, za což mu velmi vděčím.

Právě do Zlína jste se letos v zimě mohl vrátit, ze Slavie jste ale nakonec odešel do Mladé Boleslavi.

Je pravda, že jsem jednou nohou ve Zlíně byl. Do přípravy Slavie jsem vůbec neměl nastoupit, nakonec mi ale bylo řečeno, abych s týmem odcestoval na soustředění do Číny. Za to chci mimochodem Jaroslavu Tvrdíkovi poděkovat. Hned po příjezdu se pak ozvala Boleslav, která měla velký zájem a její nabídka mě zaujala. Proto jsem se rozhodl právě pro ni.

Jak si v novém působišti zvykáte? Uvedl jste se dobře, hned po příchodu jste například Boleslavi pomohl k vítězství v Tipsport lize.

Myslím, že jsem se v týmu zabydlel. Pomohli mi k tomu spoluhráči, je tady skvělá parta. Když jsem přišel, zimní turnaj Tipsport cup byl rozehraný a já jsem rád, že se mi do něj podařilo naskočit a dát ve finále gól. Byla to sice jen příprava, ale každé vítězství i každá trofej vždy potěší.

Na jaře jste nastoupil téměř do všech zápasů Boleslavi, celých devadesát minut jste zatím ale neodehrál. Je to kvůli konkurenci, kterou máte v podobě Chramosty nebo Australana Mebrahtua velkou, nebo se vás trenér ještě snaží šetřit po dlouhém zranění?

To je spíš otázka na trenéra (úsměv). Já se samozřejmě snažím odvádět v zápasech co nejlepší práci, musím ale přiznat, že úplně ideální to ještě není. Bez fotbalu jsem byl téměř rok a tréninky vám zápas nenahradí. Co se týče konkurence, ta je tady zdravá. Není to tak, že bychom spolu nějak soupeřili. Naopak si fandíme, všichni najednou ale hrát nemůžeme.

Dáváte právě zranění za vinu, že to nedopadlo ve Slavii? Přicházel jste do ní jako hvězda, ale ta pauza vám v konkurenci Škody nebo Mešanoviče asi pořádně uškodila.

Jako hvězda jsem určitě nepřicházel. Ve Zlíně se mi podařil ligový podzim a ve Slavii jsem chtěl pak ukázat, že na to mám. Bohužel v zápasech, ve kterých jsem nastoupil, se mi gól vstřelit nepodařilo a potom přišlo zranění. Nejhorší v mé kariéře. Byl jsem odstaven na delší dobu, opravdu jsem nečekal, že zranění bude tak velké a že se mě takhle dotkne. Ke sportu to ale patří a teď musím udělat vše proto, abych zase dával góly.

Za Boleslav se vám zatím podařilo v lize dát důležité branky Dukle a Bohemians. Kdyby další přišla proti Zlínu, slavil byste ji?

Nejste první, kdo se mě na to ptá (úsměv). A všem říkám, že slavím každý gól, ať ho dám v lize, poháru, přáteláku nebo na tréninku. Nikdy nevíte, který bude ten poslední, takže bych slavil i proti Zlínu.

Jak to s kariérou vidíte dál? Přemýšlíte, že byste si jednou zahrál v zahraničí, nebo se zatím vidíte „jen“ v české lize?

Kdyby to bylo takhle lehké, řekl bych vám to (úsměv). Nikdy nevíte, kam vás cesty ve fotbale zavedou. Před pěti lety jsem hrál zápasy na farmě ve Slavičíně, se kterým jsem se zachraňoval v divizi. Teď jsem v Mladé Boleslavi a bojuji o evropské poháry. Už jen tenhle pokrok je pro mě skvělý. Ale jako asi každý hráč bych se chtěl jednou dostat někam do zahraničí a poznat novou kulturu, místo, novou ligu. Teď jsem však v Boleslavi a chci být co nejvíc prospěšný pro ni.

-Petr Bobek-

(zdroj fotky: facebook.com/fk.mlada.boleslav)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace