eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mládí vpřed! TOP 5 talentovaných hráčů po podzimní části Synot ligy

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔31.12.2015

alescermak_soubojprotibratislave_sparta_czČermák je stále kmenovým hráčem Sparty.

Předvedené výkony české reprezentace do 21 let na domácím mistrovství Evropy jednadvacítek ukázaly, že český mládežnický fotbal na tom není zase tak špatně a má určitou perspektivu. Ostatně jinak by se věkově nepříliš zkušení fotbalisté jenom těžko prosazovali v české nejvyšší soutěži. I když je jim jen okolo dvaceti let.

Na seniorský národní tým to sice ještě, alespoň podle Pavla Vrby není, ale i někteří hráči mladší dvaadvaceti let hrají nezanedbatelnou úlohu v takových celcích jako je například Mladá Boleslav nebo dokonce mistrovská Viktoria Plzeň. A to je dobré zjištění směrem do budoucna.

V českém fotbale to tedy nefunguje tak, jak to ještě nedávno měli nastavené v české hokejové nejvyšší soutěži. Tedy, že jsou tam mladí hráči vyloženě pouze do počtu. V kopané si musí své místo v prvoligovém týmu zasloužit. Portál fotbal.hattrick.cz sestavil žebříček pěti NEJ hráčů mladších 23 let po podzimní části Synot ligy.

5. Aleš Čermák (záložník, 21 let, Mladá Boleslav)

Šikovný středopolař hostuje ve středočeském klubu z pražské Sparty a rozhodně je to pro něj cenná zkušenost. V jednom týmu hraje a trénuje s takovými osobnostmi jako jsou Milan Baroš, Rudolf Skácel nebo Lukáš Magera, což kapitánovi reprezentační jednadvacítky může jenom pomoci v osobním rozvoji.

Čermák navíc pravidelně nastupuje v Synot lize a po menším útlumu znovu i v základní sestavě. Vyšel mu hlavně začátek sezóny, kdy se zapsal celkem čtyřikrát do střelecké listiny. Platný je i v defenzivní činnosti, při níž dokáže zachytávat míče od soupeřů.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace