eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Místopředseda UEFA s korupčním stigmatem hrozil delegátům jako Brežněv Dubčekovi v srpnu 1968

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔13.12.2017

Volbu nového předsedy FAČR vyhrál Malík.

STŘEDEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Martin Malík, šéf STES, byl tedy už v prvním kole zvolen novým předsedou Fotbalové asociace České republiky. Pogratulujme mu, bude to mít ale těžké. Jeho největším hendikepem směrem k veřejnosti mimo bublinu FAČR je, že ho podporoval kontroverzní a vlivný místopředseda Roman Berbr.

Ten díky novému složení výkonného výboru na úterní mimořádné volební valné hromadě v Nymburce ještě posílil. Malík několikrát tvrdil, že si dovede udržet Berbra na distanc a že není jeho loutkou. Teď to musí dokázat činy. Stejně tak jej čeká vyřešit problém s hrozící nucenou správou a normalizační komisí Evropské fotbalové unie (UEFA), kterou českému fotbalu opakovaně pohrozil ukrajinský místopředseda UEFA Grigorij Surkis, jedna z posledních starých struktur ve vedení evropského fotbalu, podporujících bývalé zkorumpované a zkompromitované funkcionáře typu Platiniho, Villara či Blattera. Ti už ovšem museli po rozsáhlém vyšetřování FBI ze svých funkcí za potupných okolností odejít.

Surkis, podle všeho překračující své kompetence v rámci UEFA, normalizační komisí hrozí kvůli tomu, že moravská komora neschválila změnu stanov, která by jednou pro vždy zabránila zablokování volby předsedy FAČR.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: efotbal.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace