eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Míří Brighton do nejvyšší soutěže? | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Míří Brighton do nejvyšší soutěže?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔5.12.2015

Brighton

Bude mít Brighton historickou sezonu?

Druhá nejvyšší anglická soutěž má po osmnácti odehraných kolech poněkud překvapivého lídra tabulky. Tým Brightonu zatím jako jediný neokusil chuť porážky a pomalu míří do nejvyšší soutěže. Jistě, soutěž ještě není ani ve své polovině a stát se může cokoliv. Výkony mužstva jsou však nad míru konzistentní. Jak se na špici dostal jihoanglický tým, který ještě před pěti lety hrál až třetí nejvyšší soutěž?

Trpaslík z jihu Anglie

Brighton & Hove Albion byl založen již v roce 1901. Dlouho však nemohl prorazil výše a jako nejúspěšnější období klubu jsou tak označována sedmdesátá léta, na jejichž konci se The Seagulls dostali na pár let do nejvyšší soutěže. Poslední sezona, ve které měl Brigton prvoligovou příslušnost, je již notně vousatá. Datuje se do let 1982 – 1983. Tehdy tým obsadil poslední místo, sestoupil a do první ligy se už nevrátil.

Dobře našlápnuto měli i v sezoně 2013 – 2014, kdy tým svými góly dotáhl do baráže dnešní útočník Leicesteru Leonardo Ulloa. V tehdejším kádru byli i další zajímaví hráči. Branku strážila dlouholetá dvojka Manchesteru Tomasz Kuszczak a v záloze sbíral cenné zkušenosti nadějný mladík Jesse Lingard. Zapůjčený taktéž z Manchesteru. V baráži jim však vystavilo stopku Derby.

Loňská sezona se dá označit za naprostou katastrofu. Místo aby tým navázal na úspěch sezony předešlé, díky nevyrovnaným výkonům skončil až těsně nad sestupovými místy. Neúspěch odnesl vyhazovem manažer Sami Hyypiä a na jeho místo nastoupil Chris Hughton.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

Právě Hughton má lví podíl na letošním vzestupu Brightonu. Tým pod jeho vedením praktikuje velmi houževnatý a bojovný styl fotbalu.  Pokud se pokusíte v sestavě Brightonu hledat nějakou ryzí hvězdu, vaše snažení by nedopadlo. The Seagulls se prezentují výkony, které můžeme označit jako samotnou definici slova týmové.

Tým nemá žádného ryzího zakončovatele a jeho branky jsou rovnoměrně rozprostřeny mezi ofenzivní hráče. Pokud bychom měli označit jednoho hráče, který stojí za sledování, je to určitě brankář David Stockdale. Ten byl kdysi označován za možnou budoucí brankářskou jedničku Albionu, takový potenciál však nenaplnil. V letošní sezoně ovšem podává velmi dobré výkony, jimiž již vychytal Brightonu pár bodů navíc.

Bude jistě zajímavé sledovat, jestli klub z jižního pobřeží Anglie nakonec úspěšně završí své postupové snažení. Konkurence v Championship je totiž tvrdá a na pěti bodech se v čele mačká hned pět týmů.

-Filip Harviš-

(zdroj fotek: seagulls.co.uk)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace