eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Milý Ježíšku, … | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Milý Ježíšku, …

📁 Aktuálně, Blogy, Homepage, Tomáš Benda, Topstory 🕔24.12.2016

euro2016_oficialnimiccerven16_ilustracni

Prosinec představuje pro všechny děti období, kdy si mohou přát téměř cokoliv a každý den usínat s pocitem, že je reálně možné, že to skutečně dostanou, což většina funkcionářů českých klubů nikdy nezažije. I dvanáctiletý Jakub ze sociálně znevýhodněné rodiny má totiž větší šanci, že si pod stromečkem rozbalí iPhone 7 Plus než, že si ¾ českých klubů sáhne na titul či se alespoň důstojně zapojí do bitvy o něj, ale díky výsostnému postavení českého fotbalu z hlediska rozdělování dotací ministerstva sportu mládeže a tělovýchovy se přímo k Ježíškovi dostanou i ta nejbizarnější přáníčka.

Jak to vím?

Potemnělou pracovnu osvětlovalo devět plápolajících plamenů ze svícna stojícího na rohu mahagonového stolu, za okny poletovaly tlusté sněhové vločky a Ježíšek v kožešinovém křesle a těžkém stresu rychle a zběsile pročítal dopisy jednotlivých klubů. Ten ze Zlína byl tak nudný, že při jeho čtení dokonce na chvíli usnul. Nechápal, že může být někdo tak spokojený a odmítal uvěřit, že to není sen. Lokl si proto kořalky, protáhl se a se spokojeným úsměvem vytáhl ze štosu další dopis. Byl na drahém těžkém a navoněném papíru s vodoznakem a opět z Letné, jen podepsaný jistým Danielem. Ježíšek si upravil brýle na nose a začetl se.

„Milý Ježíšku, jsem si vědom naší letní domluvy, že v Prosinci nebudu ničeho žádat, pokud mi zajistíš Rosu, ale situace se vyvinula poněkud jiným směrem, než moji analytici vypočítávali, a já mám nyní problém. Moc bych si pod stromeček přál 9 bodů, za které jsem samozřejmě ochoten nabídnout jistou protihodnotu, nebo alespoň jednoho obránce.“

Ježíšek se pobaveně zasmál, když si vzpomněl, jak jednomu manželskému páru v roce 1980 šikovně spojil dva dárky v jeden, když si přáli syna a drahý porcelán, založil dopis do šuplíku a vytáhl další.

„Nazdar Ježuch vole, sezóna je pěkně v prdeli… trenéři jak z bláta do louže, mladý nemůžou, starý nechtěj a celkově nevim, co s tim, tak kdyby tě něco napadlo, bylo by to super. Mahmut v tebe sice nevěří, ale kdybys ho aspoň nějak nasměroval, aby mu to zase střílelo, mohli bysme se pak zase na něčem domluvit. Díky, Jarda“. Z Jardy měl Ježíšek vždycky nahnáno, tak si slíbil, že s tím do jara zase něco udělá, dopis založil a vytáhl další.

Na vrchu stále se zmenšující hromádky teď ležela elegantní obálka s pečetí českých aerolinií, ze které Ježíšek opatrně vytáhl klasický vojenský telegram „Chci titul. Pplk. Tvrdík“. Ježíšek coby vyhlášený pacifista si pod vousy zamumlal něco o tom, že si někdo ještě chvíli počká a nervózně sáhl po kořalce, lokl si, nahmatal dopis z Julisky, a protože si v tomto čísle Hattricku přečetl, že to dříve byli také vojáci, rovnou jej vyhodil společně s telegramem.

„Milý Ježíšku, kdybys jako něco potřeboval, zavolej, šťastné a jako veselé, Míra Pelta,“ přečetl si nahlas a zavolal všechny své pomocníky, aby se na to přišli podívat. „Ten těch slibů nikdy nenechá… achjo, Tati,“ sypal ze sebe Ježíšek v záchvatu smíchu poté, co dopis všem přečetl ještě čtyřikrát. Zapil to, uklidnil se a četl dál. Z Podještědu pak přišel čtyřstránkový seznam hráčů, které má Ježíšek vyléčit a biblí se inspirovali i na Stínadlech, protože proměnit v kohoutcích na celém stadionu vodu ve víno si za celý klub přál Martin Fillo.

Na poslední dopis si Ježíšek znovu dodal kuráž a začetl se. „Milý Ježíšku, jeden černý vlněný svetr po kolena na konflíčkové zapínání, jedny úzké vanilkové kalhoty s délkou 4 cm nad kotník, pánský batůžek Louis Vuitton hnědý, pánský batůžek Louis Vuitton béžový a pánský batůžek Gucci černý, patery boxerky Calvin Klein a jedny červené Air maxy. Ty stejné jako má trenér. Děkuju. Luky, ACS ♥.“

Co si přály všechny kluby, se dozvíte v tištěném magazínu HATTRICK, který vyšel ve čtvrtek 8. prosince 2016.
Šťastné a veselé Vánoce.

Tomáš Benda

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace