eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Middlesbrough na cestě do Premier League | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Middlesbrough na cestě do Premier League

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔20.12.2015

Downing_pohledbezmice_uefa_comPomůže Downing Boro zpátky do nejvyšší ligy?

Druhá nejvyšší anglická soutěž má od včerejšího kola nový vedoucí tým. Do té doby neporažený Brighton se musel sklonit před Middlesbrough a to dokonce na domácí půdě. K udržení neporazitelnosti mu nepomohla ani markantní převaha v držení míče. Hostující hráči byli nadmíru efektivní, odvezli si tři body a nahradili Brighton v čele tabulky.

Tým z rodiště známého britského mořeplavce Jamese Cooka byl založen již v roce 1876. Ještě relativně nedávno patřil mezi stabilní účastníky Premier League. Na mezinárodní scéně je velmi známé tažení Boro až do finále tehdejšího Poháru UEFA. To se psal rok 2006 a tým v čele s brankářem Markem Schwarzerem v na stadionu v Eindhovenu podlehl klubu FC Sevilla 0:4.

Konec nakopávané

Tým ze severu Anglie naposledy okusil nejvyšší soutěž v sezoně 2008/2009. Poté prožil několik sezon v šedivém průměru druhé lidy. Obrat nastal až po nástupu španělského manažera Aitora Karanky, bývalého hráče a později asistenta trenéra v Realu Madrid. Obrovským přínosem španělského manažera bylo zlepšení defenzívy Boro. Ta dovolí soupeřům vyprodukovat nejméně střel na branku z celé ligy.

Aktuální lídr druhé nejvyšší soutěže se vyznačuje herním stylem založeným na množství krátkých přihrávek a převaze v držení míče. Jejich herní projev je velmi podobný tomu jakým se prezentuje jejich přímý konkurent o postup z Derby.  Jak se dlouho říkalo o Championship, že je jakýmsi muzeem klasického ostrovního fotbalu, tak letošní sezona přeje spíše týmům vyznávající spíše moderní pojetí kopané.

Návrat hvězdného odchovance

Kádr má Middlesbrough na druhou ligu více než slušný.  Obraně šéfuje bývalý liverpoolský prospekt David Ayala.  Na pomezí základu a lavičky balancuje Tomáš Kalas. V útoku střílí branky ještě vloni prvoligový David Nugent společně s Christianem Stuanim.  Oba letos nasázeli shodně po pěti gólech. Největší hvězdu však nalezneme v záložní řadě. Tam operuje již jednatřicetiletý křídelník Stewart Downing. Ten se před sezonou vrátil do svého mateřského klubu po šesti letech strávených v Aston Ville, Liverpoolu a West Hamu.

Pokud Middlesbrough udrží formu, neměl by jim uniknout minimálně baráž. Spíše je však tipuji na přímý postup.  Ten jim již vloni unikl až ve Wembley proti Norwichi. Letos tým vypadá ještě silnější a hlavně sehranější, takže je vysoce pravděpodobně, že příští rok uvidíme severoanglický tým v Premier League.

-Filip Harviš-

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace