eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Michal Ščasný, syn trenéra Sparty, vede Spartak Trnava

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔29.4.2019

Dnes již bývalý trenér Sparty Zdeněk Ščasný, otec Michala ze Spartaku Trnava.

UPOUTÁVKAŠčasný. To jméno mluví za vše a je spojené s fotbalem. Michal mu propadl stejně jako otec Zdeněk, bývalý československý reprezentant a současný kouč Sparty Praha nebo sestra Pavlína, nedávno nejúspěšnější česká fotbalistka. Ale Michal jde vlastní cestou, která ho na konci hráčské kariéry zavála na Slovensko. A tam pokračoval i jako trenér. Od ledna letošního roku vede jako hlavní kouč Spartak Trnava poté, co jeho šéf v zimě kvůli potyčkám s fanoušky odešel. Nejen o nich, ale i rozdílech v českém a slovenském fotbalu, či vztahu s otcem mluví Michal Ščasný v rozhovoru pro magazín HATTRICK.

Co se stalo ve Spartaku na konci loňského roku, kdy odešli pánové Hoftych a Látal? V Česku se psalo, že tzv. došly peníze…

Ne, ne. O penězích to nebylo. Při domácím zápase s Nitrou (hrálo se 24. listopadu 2018 – pozn.) jsme ještě v 90. minutě vyhrávali, ale nakonec jsme ho prohráli 2:3 a následně potom došlo ke slovnímu ataku směrem k trenéru Látalovi. Na základě toho se rozhodl skončit a pak už to bylo jako lavina. A to přestože jsme hráli základní skupinu Evropské ligy, přičemž nikdo nečekal, že bychom do ní mohli postoupit. Navíc jsme v ní uhráli tak skvělé výsledky a zůstali jediný bod od postupu do jarního play off.

Peníze v tom tedy nehrály roli?

Ne, aspoň ne za mě. Nemohu říct půl špatného slova. Všechno fungovalo, funguje a vše je zaplacené. S penězi problémy nejsou. Skutečně šlo o tu nepříjemnost, která šla za hranice slušného chování. A když skončil Radoslav Látal, tak pak šel také Pavel Hoftych. No, a nakonec odstoupil i pan majitel Poór, který zastavil podporu klubu.

To se na Slovensku z funkce trenéra utíká, když na vás zařve nějaký opilec?

Ne, opravím to. Nebylo to na fotbale, protože tam jsme na to všichni zvyklí a nemohli bychom ho dělat. Bylo to po zápase ve městě, když se Radek Látal přesouval do hotelu. Tak ho zastavili nějací chlapi, začali mu nadávat a vyhrožovat. Prý to bylo hodně nepříjemné a ani to nechtěl veřejně rozebírat.

Vás nenapadlo odejít s hlavním trenérem a sportovním ředitelem? Proč jste zůstal?

Já jsem neměl důvod odcházet. U toho incidentu jsem nebyl, osobně se mě to nedotklo. Samozřejmě jsem byl smutný z toho, jak to dopadlo, protože spolupráce s Radkem Látalem byly fantastická a pro mě zřejmě nejlepší v mém trenérském životě. Krásné období, super spolupráce, doteď si píšeme, voláme, zůstal nám výborný vztah. Dopadlo to tak, že když odcházel, tak mi řekl: Jestli ti to nabídnou, tak bys byl blbý, kdybys to nevzal. Toto je mé rozhodnutí a nechci, abys na něj doplatil. Nakonec to dopadlo tak, že jsem zůstal. Vybíral jsem mezi Spartakem Trnava a měl jsem ještě jednu nabídku na hlavního kouče ze Senice. Ale Spartak je Spartak, a proto jsem zůstal.

CELÝ ROZHOVOR S MICHALEM ŠČASNÝM, KTERÝ PODLE SVÝCH SLOV SNÍ O ANGAŽMÁ V ČESKÉ LIZE, SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 11. DUBNA 2019.

-red-

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace