eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mezi první a druhou ligou je rozdíl! Hradeckým světlem na konci tunelu by mohl být Vaněček

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory, Václav Pilný 🕔19.10.2014

prokopeclubos_fchk.cz

BLOG – Prvoligoví fotbalisté Hradce Králové balancují nad propastí. V sobotu nezvládli klíčový duel s Českými Budějovicemi, kterým podlehli 2:3, a tento výsledek znamenal už pátou porážku v řadě a setrvání na posledním místě tabulky.

Navíc na jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu nedorazilo jádro skalních fanoušků, kteří se stále cítí uraženi po výroku trenéra Luboše Prokopce po zápase v Příbrami, a tak to na Všesportovním stadionu vypadalo jako v nedaleké filharmonii.

Votroci jsou v těžké situaci, to si musíme přiznat. Jestli jsou hradečtí příznivci naštvaní na trenéra Prokopce, dobře, ať jsou, ale v sobotu potřebovali povzbudit hlavně hráči. A tahle podpora tentokrát chyběla. Do svědomí si musí sáhnout všichni, jak trenér Prokopec, který se za svůj výrok už omluvil, tak i fanoušci, kteří ho po posledním kole loňského ročníku druhé ligy vynášeli do nebes.

Křičet v hloučku lidí „Prokopec, ven!“ je strašně jednoduché. Myslím, že by se z té příbramské party, nenašel nikdo, kdo by něco podobného řekl hradeckému kouči přímo do očí. Ale třeba se mýlím…

david_vanecek_gol fchk.cz

Sami fandové by si měli uvědomit, že mezi první a druhou ligou je velký rozdíl. A letos je to dokonale vidět, vždyť ani druhý nováček České Budějovice, na tom zatím není nijak slavně. Ano, na východ Čech v létě přišly posily, ale ruku na srdce, jsou to hráči, kteří hráli vesměs druhou ligu. Není nic nového, že vrcholový fotbal je hlavně o penězích a těch je v Hradci Králové prostě málo.

Určitě je dobře, že trenér Luboš Prokopec, dostal od vedení klubu důvěru, tedy alespoň do konce podzimu. Tým si sám postavil a v úvodu sezóny výkony Votroků nebyly vůbec špatné. Teď je důležité, aby hráči hodili současné neúspěchy rychle za hlavu a dívali se hlavně dopředu. Do konce soutěže chybí ještě hodně kol a ve hře je spousta bodů. Jenže pro body jsou potřeba góly a s těmi jsou v Hradci Králové na štíru.

Světlo na konci tunelu tu ale vidím a tím světlem je David Vaněček. Nechci říkat, že to bude hradecký spasitel, ale ofenzivní hře Východočechů by mohl výrazně pomoci. Proti Českým Budějovicím naskočil po pěti měsíční pauze na posledních 30 minut a na hřišti byl hodně vidět. Gól sice nedal, ale asistencí se podepsal pod branku Pavla Dvořáka.

Možná se tedy ve městě pod Bílou věží začíná blýskat na lepší časy. Teď by ještě chtělo, aby se za nos chytli i fanoušci a na utkání s Duklou dorazili v hojném počtu. Protože hráči podporu potřebují a pokud by dokázali pražský celek porazit, zase by bylo v Hradci Králové o něco veseleji…

Václav Pilný, komentátor stanic Fanda a Nova Sport

(zdroj fotek: fchk.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace