eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ME 2020: Proč pražský primátor Hudeček znevýhodnil český tým a proč může být EURO na Apríla přelosováno?

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Hráči, TOP Články, Topstory 🕔21.11.2019

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Fotbalové EURO 2020 je spíš jeden velký EUROguláš, v němž se téměř žádný fanoušek nevyzná. I když svou logiku to nakonec vše má. Kromě bukurešťského losu (v sobotu 30. listopadu) hlavního turnaje, který se od 12. června do 12. července 2020 výjimečně uskuteční ve 12 městech 12 zemí, do všeho může zasáhnout i zítřejší los březnového play off o čtyři zbylá místa, a pak 1. dubna 2020 případné přelosování v případě, že na ME 2020 z této baráže postoupí další pořadatelské země.  To je fakt, nikoli Apríl.

Z deseti kvalifikačních skupin se zatím na EURO kvalifikovalo dvacet národních týmů včetně Česka, zbývající čtyři vzejdou z play offhraného podle loňských výsledků Ligy národů 26. a 31. března 2020. A o den později, tedy na Apríla, bude definitivně známo složení všech skupin, které mohou po oficiálním losu z 30. listopadu skutečně doznat změn kvůli případnému postupu hostitelské země právě z dodatečné kvalifikace.

Skutečnost, že se šampionát výjimečně uskuteční ve 12 městech 12 různých zemí, se vysvětluje 60. výročím od prvního ME (1960 ve Francii). Pravdou je však také to, že takto „šalamounsky“ bylo rozhodnuto v době globální ekonomické krize, během níž zájem o pořádání celého šampionátu značně poklesl.

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace