eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Málo fotbalové radosti v Čechách | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Málo fotbalové radosti v Čechách

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, EURO 2016, EuroBlog, Fanoušci, Homepage, Pavel Skramlík, Reprezentace, Topstory 🕔5.7.2016

hraciislandu_radostpostupeuro16zboku_facebook_com_uefaeuroIslandská radost po postupu ze skupiny.

EUROBLOG – Na evropském fotbalovém šampionátu jsme sledovali a ještě stále sledujeme radost favoritů a euforii outsiderů, kteří mezi ně pronikli, nadšení diváků na velkých zaplněných stadionech, chování národních skupin fanoušků jejich odlišnost, originalitu a schopnost se povznést nad porážku, byla-li zakalena velkým bojem.

Skoro nebyl rozdíl mezi fanoušky Walesu, kteří řičeli nadšením po postupu do čtvrtfinále a semifinále, a příznivci Islandu po prohře s Francií.

V Čechách jen sledujeme televizi a neradujeme se z ničeho. Dokonce se ani příliš nedebatuje o otázce, kdo bude dalším reprezentačním koučem, nástupcem Pavla Vrby. Protože je to skoro všem prakticky jedno. Blížící se začátek nového ligového ročníku všichni vnímají poněkud mdle a není to jen dovolenými a počasím.

Toto EURO 2016 a další okolností s ním spojené s přímým vztahem k české reprezentaci našemu fotbalu spíš ublížily. Trenér Pavel Vrba nepřipravil dobře české mužstvo, v jehož bilanci vyniká 20 minut neuvěřitelných náhod v závěru zápasu s Chorvatskem (jimž předcházelo 70 minut beznaděje), udělal řadu chyb a pak zbaběle ustoupil do připravených dagestánských pozic. Je s tím spojena i jedna naprosto neuvěřitelná událost, vyslechnutá ze zákulisních zdrojů, že trenér Vrba údajně na den opustil výpravu v Tours a odletěl do jedné nepříliš vzdálené země vyjednávat na neutrální půdě o budoucím angažmá. Pochopitelně s vědomím předsedy Fotbalové asociace České republiky.

Gloriola národního týmu je v trapu.

pavelvrba_zapastureckopohledoprenyostridackueuro16_facebook_com_narodakVrba údajně jednal o novém angažmá už ve Francii!

Nejvyšší fotbalová soutěž nemá zatím generálního sponzora, ohlašovaná čínská společnost stále nemá jméno, jeho odhalení se stále oddaluje. Plánují se změny v soutěžích řízených Ligovou fotbalovou asociací, ale nikdo je přesně nezná. Plánuje se zavedení statutu profesionálních rozhodčích pro vyvolence ze „sboru“, který v mnoha případech hrubě ovlivnil výsledky. Domácí přestupový trh je nepříliš vzrušivý, ani špičkové týmy, které by měly bojovat v evropských pohárech, neposilují tak, aby to fanoušky položilo na záda. Neděje se skoro nic podstatného, jen se mlží a slibují lepší zítřky.

Jediné, na co český fotbal může být pyšný, je zákulisí, personální hry, přesuny, upevňování pozic, získávání nových kompetencí lidmi z poněkud uzavřených skupin, zvýšení ceny televizních a marketingových práv někde zamrzlo, na to navazují neobratná rétorická zdůvodnění a mlčení, vše podle pravidla „psi štěkají a karavana táhne dál.“

Jen ta radost z fotbalu tady nějak chybí. Tu nepřinesou jen další nové a nové peníze do pokladny, o nichž mluví předseda FAČR Miroslav Pelta. Je fakt, že tohle umí, ale potěšení z fotbalu v Čechách pořád není.

Aspoň to potěšení z fotbalového EURO 2016 nám vydrží do neděle, tak si ho ještě užívejme. Pak zase budeme žízniví sledovat tu karavanu, její „hlavní Tuarég“ Miroslav Pelta je v klidu.

Pavel Skramlík, šéfeditor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: facebook.com/uefaeuro, facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace