eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Majitel Chelsea Abramovič chce jako trenéra Guardiolu

📁 Aktuálně, Zahraniční fotbal 🕔5.3.2012
Majitel Chelsea Abramovič chce jako trenéra Guardiolu

Majitel fotbalové Chelsea Roman Abramovič má podle serveru stanice ESPN pro letní přestávku jasný cíl, na lavičku londýnského klubu chce přivést současného trenéra Barcelony Josepa Guardiolu. V neděli byl z postu hlavního kouče Chelsea odvolán André Villas-Boas a tým zatím povede Roberto Di Matteo.

Ital Di Matteo, který byl dosavadní asistent Portugalce Villase-Boase, je však jen provizorní řešení. Špatné výkony a výsledky Chelsea v aktuální sezoně má sice ještě zkusit v jejím závěru zachránit, Abramovič ale už myslí na další ročník. A před ním má jako hlavní cíl obsadit trenérskou lavičku úspěšným Guardiolou.

Villase-Boase měl nahradit ve zbytku sezony bývalý trenér Liverpoolu Rafael Benítez, ovšem zkušený Španěl chtěl aspoň dvouletou smlouvu, na což Abramovič nepřistoupil, a tak se v nejbližších týdnech bude snažit přemluvit k přesunu do Londýna jiného Španěla, tedy Guardiolu.

Ten s Barcelonou sklízel v minulých sezonách velké úspěchy, ovšem smlouva mu vyprší právě v červnu a novou mu zatím nikdo nenabídl. Abramovič tedy šanci určitě má, a i když už utratil v posledních letech za zahraniční trenéry velké sumy, chce udělat z Guardioly nejlépe placeného kouče na světě.

Mediafax/flickr.com

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace