eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Loupež po italsku! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Loupež po italsku!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Humor, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔31.12.2017

Povídka je tentokrát na téma Stramaccioniho ve Spartě.

UPOUTÁVKA – Poslední listopadové pondělí, druhý den po ostudné porážce v Olomouci, seděl Andrea Stramaccioni ve svém županu od Armaniho před televizí a cpal se italskou zmrzlinou z obrovského kelímku, jako když Bridget Jonesová zajídá zklamání ze svého milostného života. Jen místo Céline Dion mu k tomu pěl král vysokého cé Luciano Pavarotti, který se v době, kdy Sparta naposledy padla v Olomouci těšil zdraví pevnému jak plzeňská obrana a z plných plic nahrával památný single s U2.

Bylo mu do pláče. Nechtěl už zase mačkat všechny své obleky a boty do krabic a oznámit manželce, že jen co si zvykla na modré zóny a Pařížskou, musí se zase stěhovat.

Tušil, že nedělní pozápasový rozhovor, ve kterém jako jeden z hlavních faktorů olomouckého úspěchu vyzdvihl čas a trpělivost, které se trenéru Jílkovi na Hané navzdory sestupu do druhé ligy dostaly, na fanoušky Sparty asi nezabere tak zázračně, jako doposud zabíral na pana Křetínského, a začal vymýšlet další plán, kterým si prodlouží pobyt na nejprestižnější fotbalové adrese v Československu.

Po chvíli si uvědomil, že reagovat na vývoj jakékoli situace není zrovna jeho parketa, a protože teploměr za oknem ukazoval ještě méně stupňů, než měla Sparta bodů, rozhodl se, že dnes raději nevytáhne paty z domu. Kluci měli po včerejším naplno odježděném zápase stejně volno, Ben Chaim už se chystal k rodině na Chanuku, Venca měl naplánovaného kadeřníka a Rosa byl celý den u doktora, takže si jen ohřál špagety a pustil si Loupež po italsku, kterou na Letné už půl roku uváděl do praxe.

Během filmu, který už beztak znal zpaměti, si začal vyřizovat mobilní korespondenci. Nejprve Giampieru Venturovi se zpožděním vysekl poklonu za skvěle zvládnutou kvalifikaci se squadrou azzurou, a když pak sjížděl Mandjeckův instagram, aby se inspiroval v otázce nákupu nových bot, vyrušil jej na WhatsAppu Gatusso.

„Dostal jsem áčko AC… Prosimtě, jak to udělám, aby mě nevyrazili, když je náhodou zesměšnim před celou zemí a ještě jim u toho vyprázdnim kapsu a fanoušky otočim zády?“ zjišťoval nejdrsnější muž Serie A posledních let od zjevného mistra v oboru, kterému před lety dával rady ohledně údržby sexy plnovousu.

„Řekni, že potřebuješ čas, amigo. Čas spraví všechno,“ odepsal italský stratég skromně a vydal se na facebook zjistit více informací o nečekané milánské výměně. Poté, co jej vyrušila personalizovaná reklama na luxusní pánské holičství, narazil na článek sdílený Tomášem Požárem, jenž se v přiloženém textu rozčiloval, že na Slavíkovi špatně sečetli hlasy, a o pár příspěvků níže zase sprostě a pravopisně špatně nadával Limberský, že kdyby se špatně neposčítaly volební lístky, mohl dnes vládu v klidu sestavovat jeho oblíbenec Okamura a v Česku by zavládl mír a láska.

CO NA TOM ZAUJALO ITALSKÉHO STRATÉGA, JAKÝ ÚKOL DAL KŘETÍNSKÉMU, A PROČ SE DRUHÝ DEN TĚŠIL ZNOVU DO PRÁCE, SE DOČTETE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 14. PROSINCE 2017.

-red-

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace